2018 Audi PB18 e-tron Concept Özellikleri

Audi Elektrikli otomobil konseptine farklı bir boyut daha getirerek 2018 Audi PB18 e-tron Concept Aracını ve Özelliklerini tanıttı.

Audi, Monterey, California’da Pebble Beach Automotive Week’de kendine özgü benzersiz güçlü ve agresif dizayn ile Audi PB18 e-tron Concept aracını tanıttı. Yüzde %100 elektrikli Audi PB18 e-tron,geleceğin teknolojisi ve tasarımları hakkında günümüze fikirler veriyor.   Araç Malibu, Kaliforniya’da yeni Audi tasarım stüdyosunda tasarlandı. Audi’nin tasarımı sürekli olarak gelecek için yenilendi. Audi PB18 e-tron’un teknik konsepti, Audi’nin Le Mans yarış serisini kazanmasının uzun yıllarından yararlandı. Audi’nin yüksek performanslı iştiraki Audi Sport GmbH’daki uzmanlar uygulamadan sorumluydu. “PB18 e-tron” kısaltması, hem prömiyeri için Pebble Beach mekanına hem de başarılı LMP1 yarış otomobili Audi R18 e-tron ile paylaştığı teknolojik DNA’ya atıfta bulunur.

Audi PB18 e-tron Concept Özellikleri

İlk bakışta, Audi PB18 e-tron, 2017’den itibaren Audi Aicon markasından bir başka muhteşem konsept otomobille olan benerliğini gözler önüne seriyor. 2017 ve 2018 yıllarındaki iki konsept otomobil de elektrikli sürücülerini katı hal pili ile enerji depolama alanı olarak paylaşıyor.

Aicon tam otomatik, uzun mesafeli lüks bir araç olarak tasarlandı – yol için bir iş jeti – PB18 e-tron’un yaratıcıları onu pist ve yol için radikal bir sürüş makinesi olarak tasarladı. Dinamikler ve duygular, teknik özelliklerin listesini içerir. İtici güç, yanal hızlanma ve mükemmel ergonomi gibi parametreler her detayı belirler.

Audi PB18 e-tron ileri konumda doğru yerleştirilmiş bir kabine sahip bir orta motorlu spor otomobilin geleneksel mimarisi üzerine geliştirilmiş. Otomobilin ağırlık merkezi, koltukların arkasında ve arka aksın önünde bulunuyor. Bu da sürüş dinamiğine fayda sağlıyor. Alüminyum, karbon ve çok materyalli kompozitlerin bir karışımı, Audi PB18 e-tronunun gövdesinin düşük bir temel ağırlığa sahip olmasını sağlar. Yenilikçi ve nispeten hafif katı hal bataryası sayesinde, 1,550 kg’dan daha az bir toplam ağırlık beklenebilir.

Audi PB18 e-tron, 4.53 metre uzunluğunda, 2 metre genişliğinde ve sadece 1,15 metre boyunda.  Dingil mesafesi 2,70 metre ve çıkıntılar kompakttır. Yandan bakıldığında, gözün arkaya doğru çekildiği ve muazzam C sütunlarına sahip olan hafif eğimli çatı hattına dikkat çekiliyor. Büyük ve neredeyse dikey arka cam ile birlikte bu tasarım, bir çekim freni kavramını andırıyor – bir vagonun arkasındaki bir coupé’nin sentezi. Sonuç, sadece ayırt edici bir siluet değil, aynı zamanda, 470 litre , bagaj alanı açısından oldukça kullanışlıdır.

Audi PB18 e-tron Concept Motor Özellikleri

Audi PB18 e-tron Concept üç güçlü elektrik motoru kullanıyor – arkada bir tane ön ve iki tane. İkincisi, her biri bir tek tekerle yarım şaftlar üzerinden doğrudan sürülen direksiyon mafsalları arasında merkezi olarak konumlandırılmıştır. Ön aksa 150 kW güç ve arkada 350 kW güç çıkışı sağlıyorlar – Audi PB18 e-tron tam anlamıyla bir quattro. Maksimum çıkış 500 kW, güçlendirme ile, sürücü geçici olarak 570 kW’a kadar mobilize olabilir. 830 newton metreye (612,2 lb-ft) kadar olan kombine tork, 2 saniyeden daha az bir sürede 0’dan 100 km / s’ye (62,1 mil / saat) kadar hızlanmayı sağlar.  Bu, mevcut bir LMP1 prototipininkinden sadece çok az farklı olan bir hızdır.

Normal yol trafiğinde, sürücü maksimum hızı menzilden sınırlayabilir. Bu sınırlamanın pist üzerinde devre dışı bırakılması kolaydır ve yerel koşullara uyarlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir