2018 Audi R8 Spyder V10 Plus Özellikleri ve Fiyatı

Audi’den saf kan bir performans aracı. Audi R8 Spyder V10 Plus Performans özellikleri Öne Çıkan Tasarımsal yapısı ve iddialı fiyat listesi ile bu yıl sport araçlar içinde en çok konuşulacak takip edilecek araçların başında yeralacak.

Audi Sport GmbH’nın tasarım geliştirme atölyesindeki Audi R8 Spyder V10 Plus Audi’ nin en hızlı seri üretim konvertibl aracı olarak karşımıza çıkacak. Audi R8 Spyder V10 Plus 610 hp V10 motoru, müthiş bir sürüş performansı sağlayacak. Quattro sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi ile performans ve yere tutunması çekiş gücü hiçbir şeyden ödün vermeyecek gözüküyor.

 

Audi R8 Spyder V10 Plus’ta Audi’nin en güçlü seri üretim motoru özellikleri: V10 orta-motor, 449 kW (610 hp)

Audi R8 Spyder V10 Plus 8.700 rpm’e kadar inanılmaz derecede yüksek devir, son derece hızlı tepkime ve kendine özgü karakteristik yüksek torklu tok sesi. görsel ve işitsel bir şölen sunuyor. Bu motor dakikada 6.500 devirde 449 kW (610 hp) ve maksimumda 560 Newton derecesiyle Audinin şimdiye kadar ki en güçlü seri üretim motoru ünvanını alıyor. Audi R8 Spyder V10 ile mukayese edildiğinde, Plus versiyonunda 12.7: 1 sıkıştırma oranı ile doğal emişli 5.2 FSI motoru, 52 kW (70 bg) performans artışı sağlanıyor.

Audi R8 Spyder V10 Plus Performans özellikleri

Audi R8 Spyder V10 Plus Performans Özelliklerine bakacak olursak   üst model 3.3 saniyede 100 km / saat’e (62.1 mil / saat) hızla ilerliyor – 0.3 saniye daha hızlı – ve 328 km / s’lik (203.8 mph) bir üst hız, 10 km / s’lik bir artışa ulaşıyor (6.2 mph ). Her hp’nin 2,78 kilogram (6.1 lb) ilerlemesi gerekiyor.

Audi R8 Spyder V10 Plus Yakıt Tüketimi Özelliklerine bakacak olursak Audi R8 Spyder V10 plus, km başına 292 gram CO2 emisyonuna (469,9 g / mi) karşılık gelen 100 kilometrede 12,8 litreye (18,8 US mpg) sahiptir. Verimlilik teknolojileri içinde, bir silindirin düşük ila orta yüklerde yanı sıra emme manifoldu ve yanma odalarında ikili enjeksiyonu devre dışı bırakan isteğe bağlı silindir (COD) sistemi yer almaktadır. Aracı kullanan sürati 55 km / saat’in (34.2 mil / saat) üzerinde giderse motor sürücüden çıkar ve yeni R8 Spyder minimum yakıt tüketimi sağlar. Araba durduğunda, bir start-stop sistemi V10 motorunu devre dışı bırakır.

 

Audi R8 Spyder V10 Plus damarlarını harekete geçirmek için yedi ileri S tronic, son derece hızlı bir tepkimeye sahip.  sportif çift kavramalı şanzıman, bir kardan mili ile ön dingildeki quattro tahrik sistemine güç gönderir.

 

 

Audi R8 Spyder V10 Plus’ta Audi, beş ikiz kol tasarımında standart 19″ dövme alüminyum jantlara, ön yüzde 245/35, arka yüzde 295/35 olmak üzere bir dizi lastik monte ediyor. İsteğe bağlı 20 inç jantlarda 245/30 ve 305/30 lastiklerde  kullanılabiliyor. Önünde 380 milimetre (15.0 inç), arka tarafında 356 milimetre (14.0 inç) olan büyük fren diskleri son derece dayanıklı, ısıya dayanıklı ve hafif karbon fiber seramik kompozit malzemeden imal edilmiştir. Antrasit gri sabit kaliperler, ön aks üzerinde altı piston ve arkada dört piston ihtiva ediyor.

Audi R8 Spyder V10 Plus Dış tasarım Özellikleri

Audi R8 Spyder V10 plus, akeskin hatlı ve sportif, agresif bir karaktere sahip yapısıyla daha ik bakışta etkiliyor. Aracın uzunluğu 4.43 metre (14.5 fit), genişliği 1.94 metre (6.4 ft), ancak yalnızca 1.24 metre (4.6 ft) uzunluğunda. Ön kısımdaki en ayırt edici özellik parlak petek örgülü, krom kaplamalı çerçevenin ortasında Audi  logosunun yeraldığı geniş ve düz Singleframe ızgaradır. Aşağıda, havayı büyük tekerleklerin etrafında yönlendiren düşük karbonlu bir spoyler uzanıyor. LED farlardaki isteğe bağlı Audi lazer ışığı, gece görüş mesafesinde görüş sağlar. Bunlar, aydınlatılmış, anotlanmış mavi bölücülerin yanı sıra dinamik dönüş sinyallerine de sahiptir.

 

Audi R8 Spyder V10 Plus Ütünü açıp kapatmak son derece kolay bir işlem.  Bir elektrohidrolik tahrik, 50 km / saat hıza (31.1 mph) kadar sürüş yaparken dahi tepeyi açıp kapamak için 20 saniye sürer. Z şeklinde kıvrılan motor, motorun üzerinde düz bir eşya gözüne yerleştirilmiştir. Arka cam perdeye girerek elektrikle çekilebilir ve uzatılabilir. Tüm camlar kapalı ve opsiyonel rüzgar saptırıcı takılı olduğundan, rüzgar sürücü ve yolcunun üzerinden kolaylıkla geçer. Cabrio üst modülde yaylar tarafından önceden gerilmiş iki çelik kısım, devrilme koruması görevi görür.

 

Audi R8 Spyder V10 Plus Agresif görünüm: Audi exclusive micrommata yeşil tasarım paketi

Audi R8 Spyder V10 Plus’ta opsiyonel micrommata yeşil dizayn donanım paketi, yüksek performanslı spor otomobilini dahada çarpıcı hale getiriyor.  Bu pakette gövde kendine özgü bir yeşil renk ile  boyanmıştır. Antrasit gri Tek çerçeveli ızgara ve siyah boru kapakları keskin bir kontrast oluşturur. Audi exclusive, iç kısımları tamamen siyah renkte, kumanda elemanlarına delikli olan ince Nappa deri ile süslüyor. Yeşil kontrast dikiş, koltukları, orta kol dayama yerleri, kapıları ve zemin paspaslarını dışa uyan parlak renklerle vurgular.

Audi R8 Spyder V10 Plus İç Tasarım Özellikleri

Audi R8 Spyder V10 Plus tıpkı bir yarış aracındaki gibidir. aracı kullanan direksiyon simidinden ellerini ayırmadan tüm önemli kontrolleri kullanabilir. Standart R8 performanslı deri direksiyon, entegre çok işlevli düğmeler ve iki büyük kontrol uydusu içerir. Sürücü, bunları motoru başlatmak ve durdurmak ve Audi drive select kontrolünde kullanır. Performans modunu ve egzoz fleplerini kontrol etmek için döner tekerlek dahil olmak üzere iki düğme daha kullanılır.

Geniş 12,3 “,  dijital Audi sanal kokpiti, zengin 3D grafikleri kullanarak tüm bilgileri, arzu edilirse, devir sayısına odaklanan özel bir performans görünümünde sunar. eş zamanlı olarak bir vites değiştirme göstergesi olarak hizmet eder – yedi vitesli S tronic manuel modda çalıştırıldığında, kadranının yüksek motor hızlarında renkli bir arka planı vardır. Yanında, çıkış, tork, g-kuvvetleri, tur zamanları ve lastiklerin, motorun ve şanzıman yağı sıcaklığını gösteren göstergeler bulunur.

Audi R8 Spyder V10 Plus standart donanımda mükemmel bir Multimedya sistemi sunmaktadır.  Opsiyonel olarak Audi connect modülü LTE ile hızlı internet erişimi sağlar.

Audi R8 Spyder V10 Plus Fiyat Listesi

Siparişler şu anda Audi R8 Spyder V10 Plus siparişlerinin ilk teslimi 2017 yılının son çeyreğinde olacak gözüküyor. Audi R8 Spyder V10 Plus’ın Almanya’daki başlangıç fiyatı 207.500 Euro’dur. Henüz Türkiye Fiyat Listesi Açıklanmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir