2020 Audi Q3 Sportback Fiyat ve Özellikleri

Audi’nin SUV segmentinde yepyeni coupé şeklinde kompakt bir SUV geliyor. 2020 Audi Q3 Sportback Özellikleri, tasarımı, kaslı gövdesi ve teknolojik donanımlarla göz dolduruyor.

Audi SUV segmentinde Q3 Sportback Fiyat Listesi ile yeni bir ara segment ile piyasaya girmiş olacak.

Audi Q3 Sportback, güç ve hassasiyet için yüksek bir seviye pazarı sallıyacak. Sekizgen Singleframe’in siyah ızgarası tasarımda güçlü bir şekilde üç boyutludur ve bu onu özellikle sportif hale getirir. Aynısı yamuk hava girişleri ve düz bıçağı bulunan etkileyici tampon için de geçerlidir. Coupé benzeri yolcu kabini, kontrast renklerle boyanmış ve böylece SUV karakterini vurgulayan farklı ataşmanların kontrastı olarak işlev görür. Alçak tavan çizgisi düz D-kolonlarına yol verir ve bir tavan kenarı spoilerinde biter. Sonuç olarak, Audi Q3 Sportback, kardeş Q3 modelinden çok daha uzun görünüyor. Ek olarak, SUV-coupé neredeyse üç santimetre daha yassıdır ve bu nedenle daha kaslı bir görünüme sahiptir. Tekerleklerin üstünde, güçlü hatlar çoğu motorda standart olarak bulunan quattro sürücüye dikkat çekiyor. Plastik şekilli arka kısımda birçok ışık ve gölge efekti ortaya çıkar. Aero trimlerle çevrili düşük pencere ve hava girişlerinin görünümünü alan sportif tampon, Audi Q3 Sportback’in genişliğini vurguluyor. Geri vites lambaları da buna katkıda bulunur: düz farlar gibi içeriye doğru konik bir şekilde hareket ederler. Audi, ikincisini adaptif uzun huzmeli farlar sürüş durumuna en iyi şekilde yaklaştırarak Matrix LED teknolojisine kadar üç sürüm halinde sunar.

Audi Q3 Sportback, çeşitli arazilerde sürüş keyfi sunar. Şehirde, uzun mesafeli yollarda veya kolay arazide – kompakt geçit, her yönden dinamiktir. Direksiyon açısı arttıkça dişli oranı gittikçe artan bir hale gelen ve standart olarak kademeli ilerleyen direksiyon özelliği ve spor süspansiyonu bulunur.

Talep üzerine süspansiyon, dinamizm ve konfor arasındaki mesafeyi daha da artıran damper kumandasıyla birlikte temin edilebilir. Sürücü, sürüş durumuna, yol durumuna ve kişisel tercihlere bağlı olarak, otomobilin özelliklerini, standart dinamik taşıma sistemi olan Audi sürüş seçimi yoluyla, offroad modu da dahil olmak üzere altı profilde değiştirebilir. Motor ve şanzıman kurulumuna ek olarak, bu sistem elektronik olarak ayarlanabilen amortisörleri ve direksiyon yardımını da etkiler. Bir seçenek olarak, yokuş iniş kontrolü destek sunabilir: sürücü tarafından seçilen hızı% 6’dan büyük bir eğimde sabit tutar.

TFSI, TDI, S tronic, quattro: sürücü

Avrupa’da piyasaya sürülmesi için Audi Q3 Sportback’in seçiminde benzin ve dizel motor bulunmaktadır. 169 kW (230 metrik hp) ile 2.0 TFSI en güçlü motordur. 2.0 TDI, 110 kW (150 metrik hp) çıkışa sahiptir. Piyasaya sunulduktan kısa bir süre sonra, quattro tahrikli manuel şanzıman olarak da mevcut olacak. 48 V hafif hibrit bir sistemle birlikte çalışan daha güçlü bir dizel ve giriş seviyesi bir benzinli motor da dahil olmak üzere, yıl boyunca ek motorlar gelecek. Yavaşlama sırasında, enerji kurtarır; Düşük hızlardan ivmelenme sırasında motoru destekler. Gerçek hayatta, 100 km’de (62,1 mi) 0,4 litre yakıt tasarrufu sağlayabilir.

En iyi motorlarda quattro dört tekerlekten çekiş, standart olarak güç aktarımı işini üstlenir. Ana bileşeni, arka dingildeki hidrolik çok plakalı bir kavramadır. Elektronik yönetimi, üstün denge ve güçlü çekişi yüksek bir sürüş keyfi ile birleştiriyor. Performans sınırlarında, quattro tahrik tekerleği seçici tork kumandası ile birlikte çalışır, quattro tahrikli iç tekerlekler ve öndeki ön lastikli ön tekerlek ile hafif fren müdahaleleri sayesinde daha dinamik ve daha dengeli bir kullanım sağlar sürücü.

2020 Audi Q3 Fiyat Listesi Ne olacak?

Audi Q3 Sportback’in Avrupa’ya teslimatı 2019 sonbaharında başlayacak. Almanya’da 35 TDI S tronic’in fiyatı 40.200 Euro, 45 TFSI quattro S tronic’in fiyatı ise 46.200 Euro’dan başlıyor. İki tasarımdan oluşan özel bir baskı modeli piyasaya sürülmeye eşlik ediyor, Boyalarının bitimine bağlı olarak “çiğneme gümüşü baskısı” ve “bir siyah mythos baskısı” olarak adlandırılıyor. Her iki modelde, dış kısım S çizgisine ve siyah şekillendirme paketine dayanmaktadır. Matrix LED farlarındaki koyu dekoratif paneller ve 20 inç jantlar daha da sportif bir görünüm kazandırıyor. İç kısım, asil iç tasarım seçimine ve parlak renklere sahip gümüş renkli bir model sunarken, siyah model, gösterge panelindeki mavi Alcantara alanları ve kapılardaki kol dayamaları ile desteklenmiş koyu renkli iç S çizgisine dayanıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir