2019 BMW İ8 Roadster Fiyat ve Özellikleri

BMW İ8 Piyasaya çıktığı ilk çıktığı andan itibaren prestij, Performans ve Lüks’ün yeni ikonu haline geldi. Fiyatı ile Segmentinde çığır açan BMW i8 2018 model Roadster olarakta yine kendi sınıfında benzersiz bir sürüş keyfi sunacak.

2017 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda BMW i8 Roadster’ın dünya prömiyerini takiben, satışların belirlenecek fiyatlar üzerinden Mayıs 2018’de başlaması bekleniyor. Roadster, BMW i8 Coupe’nin yeni versiyonuyla showroomlara katılacak. Her iki model de BMW i otomobilleri için tasarlanan LifeDrive araç mimarisini temel alır. Alüminyum Sürücü modülü, güç aktarma organı, yüksek voltajlı batarya, süspansiyon, çarpma sistemi ve yapısal işlevleri bir araya getirirken, Yaşam modülü karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) çıkarılan bir yolcu hücresi biçimini alıyor.

BMW i8 Roadster: elektrikli eşya koyma yeri bulunan iki kişilik bir roadster

Yeni BMW i8 Roadster yolcuları, gökyüzünü yada yüksek ses kalitesinde, mevsimlik kumaş yumuşak topları veya ilave ses yalıtımını tercih edebilirler. Tam manasıyla elektrikli. Aracın tavanı 15 saniye içinde ve 50 km / s’ e kadar olan hızlarda tamamen sessiz şekilde açılır.

BMW i8 Roadster, açıldığında arkada dik konumda duran ve bu nedenle çok az yer kaplayan kumaş tavana sahiptir. Tavan açıldığında arka cam otomatik olarak yaklaşık 30 milimetre ile konforlu bir konuma yükselir. Bu, kabin içindeki hava türbülansını azaltmak için geleneksel bir taslak durağının etkisini taklit etmek ve gemidekilerin konforlu olarak açık üstü sürüş keyfinin keyfini çıkarmasını sağlar. Sürücü bir düğmeye dokunarak arka camın yüksekliğini ayarlayabilir ve böylece içeri giren havanın istenilen şekilde etkisini kontrol edebilir.

BMW İ8 RoadSter Özellikleri

Yeni BMW i8 için geliştirilen lityum iyon pilin güncellenmiş versiyon yüksek performans sağlar. Yüksek gerilim ünitesi otomobilin alt gövdesinde yer alır. Hücre kapasitesi 20 ila 34 Ah’dir. Bunların hepsi elektrikli motorun kapasitesini daha da yüksek şeklde kullanılmasını sağlar. Artı, hücre konfigürasyonu, daha dinamik bir dinamik çizgiyle, saf elektrik gücüyle hızlı sprintler üreten, 105 kW / 143 hp’ye kadar pik çıkışında 9 kW / 12 hp artışa izin verir.

BMW i8’in elektrikli menzili de arttı. Yeni BMW i8 Roadster, NEDC test döngüsünde sıfır yerel emisyon ve 53 kilometreye kadar (33 mil) kadar, ve 55 kilometreye (34 mil) kadar yeni BMW i8 Coupe’yi kapsayabilir. Ve bu, tüm elektrikli hareketliliğin şehir sınırlarının çok ötesine ulaşmasını sağlıyor.

BMW i8’in yanma motoru, yeni Coupe ve Roadster için hazır hale getirmek için daha da fazla optimizasyona uğradı. Direkt püskürtme ve VALVETRONIC değişken valf zamanlamasına sahip turboşarjlı üç silindirli ünite, sadece 1,5 litrelik yerden 170 kW / 231 hp maksimum çıkış sağlamaktadır. BMW i8 ayrıca 320 Nm (236 lb-ft) pik torku çıkartıyor.

Elektrik motoru ve motorun ortaklaşa hareket ettiği sistem çıkışı yeni BMW i8 Coupe ve yeni BMW i8 Roadster’da 275 kW / 374 hp’ye yükseltildi. Yeni BMW i8 Coupe 0’dan 100 km / s’e (4.4 saniye) hız verirken, yeni BMW i8 Roadster ise 4.6 saniyelik bir zamanla daha uzun süre alıyor. Her iki model de, 250 km / s’lik elektronik olarak sınırlı bir üst hıza sahiptir.

BMW i8 Roadster Fiyatları 2019 modeller için henüz belli değil. İlk olarak avrupada satışa sunulduktan kısa süre sonra Türkiyede de satışa sunulması beklenen araçı Fiyatları 2018 2. yarıda belli olacak gibi. Aşiağıda BMW i8 mevcut modellerin fiyat listesini bulabilirsiniz.

BMW i8 Fiyat Listesi
BMW i8 Hybrid Fiyat Listesi Yakıt Vites Fiyat
BMW i8 Pure 1499 cc v Hybird Otomatik 885.300
BMW i8 Premium Techno 1499 cc 362 Bg (266kW) Hybird Otomatik 949.100

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir