2019 Bugatti Divo Özellikleri Tanıtıldı, Fiyat Ne Olmalı?

Bugatti, karizmatik ve agresif duruşlu bir süper otomobil ile karşımıza çıkıyor. Bugatti Diva; Tasarımı, Gücü, performansı, Fiyat Listesi, her özelliği ile adında sıklıkla ve hayranlıkla bahsettirecek bir araç.

Bugatti California, Monterey’deki “The Bail: A Motorsports Gathering” özel otomotiv etkinliğinde son model iolan Bugatti Diva’yı tanıttı. Bugatti Divo ile Fransız lüks markası, virajlı yollarda çeviklik, dayanıklılık ve optimum kullanım performansı için ayarlanmış bir süper spor otomobil geliştirdi. Bugatti’nin ikonik sekiz litrelik W16 motoru, 1.500 PS güç çıkışı ile güçlendirilmiştir. Modelin aerodinamik özellikleri yoğun olarak hassas ayarlanmış ve süspansiyon ve şasi ayarları değiştirilmiştir. Sonuç olarak, Bugatti Divo 35 kilogram daha hafif ve standart Chiron’dan 90 kilogram daha fazla downforce sahiptir. Divo’nun yanal ivmesi 1.6 g’ye yükseltildi. Maksimum hızı 380 km / sa (236 mil / sa) ile sınırlıdır. Divo, güney İtalya’daki Nardò idare devresini Chiron’dan sekiz saniye daha hızlı tutabilir.

Bugatti Divo Fiyatı Ne olacak?

Bugatti Divo yalnızca 40 adet üretilecek. Seçilmiş müşterilere yapılan sunumların başlangıcında, Fiyatı 5 milyon € net birim fiyatı olan katı sınırlı küçük seriler hemen satıldı.

Stephan Winkelmann, “Bugatti’yi yılın başında aldığımda, müşterilerimiz ve hayranlarımızın Chiron’a ek olarak markayla ilgili daha fazla hikaye anlatacak özel bir araç beklediklerini öğrendim,” dedi. Bugatti Otomobilleri SAS Başkanı “Bugatti ekibi de böyle bir projeyi uygulamak için çok hevesliydi.”

Bu nedenle, Chiron’dan farklı bir karakteri olan ve bir Bugatti olarak hemen tanınabilecek bir süper spor otomobil geliştirilmeye karar verildi. Divo ile Bugatti, aynı zamanda antrenörlük geleneğini de canlandırıyor. İlk birkaç onyılda, Fransız lüks markası, kendi tasarımına inşa edilen ve mevcut şasiye kurulan gövdeler ile önemli bir başarı elde etti.

Bugatti Divo Tasarım Özellikleri?

Bugatti Divo’nun aerodinamik özellikleri, önemli miktarda detaylı çalışma ile geliştirildi. Ön kapak, aracın etkili kesit alanını azaltan hava girişleri ile donatılmıştır ve aynı zamanda öndeki gelişmiş hava akışının sağlanması ve aerodinamik verimliliğin artırılmasıdır. Optimize edilmiş bir “hava perdesi”, aracın yanlarının ön ve arka kısımlarında daha iyi hava akışı sağlar.

Yeni tasarlanmış geniş ön spoyler, daha yüksek downforce sağlar ve ön hava girişlerine daha fazla hava yönlendirir. Bu nedenle soğutma sistemi daha yüksek bir kütle akışı alır ve genel soğutma performansı iyileştirilir.

Frenler, aracın her iki tarafındaki dört bağımsız hava kaynağı tarafından soğutulur: hava, ön tamponun üzerindeki yüksek basınç alanından, ön kanatlardaki girişlerden, ön radyatördeki bir girişten ve lastiklerin önündeki difüzörlerden akar. Bir ısı kalkanı sıcak havayı tekerleklerden dışarı taşır. Bu, frenlerin aşırı ısınmaması ve lastik sıcaklığının her zaman optimum aralıkta tutulduğu anlamına gelir. Chiron’da zaten kullanılan bu sistem, Divo örneğinde lastiklerin hava perdesi tarafından üretilen vakumdan ek destek alır. Ek olarak, tekerlek kemerleri kanatlardaki çıtalarla havalandırılır.

Bugatti Divo’nun çatısı, akış optimizasyonlu bir hava girişi olan bir NACA hava kanalı oluşturacak şekilde tasarlanmıştır. Özel olarak tasarlanmış motor bölmesi kaplaması ile birlikte, bu, motor bölmesine çok yüksek hava kütlesi akışı sağlar ve aracın bu alanında sıcaklık yönetiminde önemli bir rol oynar.

Bugatti Divo’nun arka ucu, öne doğru çevrildiğinde ve bireysel sürüş modları için farklı açılarda ayarlanmış bir hava freni olarak işlev gören yeni, yükseklik ayarlı bir arka spoylere sahiptir. Arka spoyler 1.83 metre (72 “) genişliğe sahiptir ve bu nedenle Chiron’a göre% 23 daha geniştir. Daha geniş spoyler verimliliği artırır ve daha yüksek hava freni performansı ve daha fazla downforce ile sonuçlanır.

Daha yüksek verim için tamamen yeniden tasarlanan ve dört egzoz borusu barındıran arka difüzör ile downforce de desteklenmektedir.

Üretilen toplam downforce, Chiron’dan 456 kilo, 90 kg daha fazladır. Yeni şasi ve süspansiyon ayarlarının yanı sıra ağırlık azaltma Divo’nun köşelerde yıldız yapıcı olmasını sağlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir