2020 Chevrolet C8 Stingray Fiyat ve Özellikleri

Yepyeni ama daha şimdiden efsane 2020 Chevrolet C8 Stingray görenleri anında çarpıyor. Özellikleri, Segmentindeki İddialı Fiyat Listesi ile Rüya araba.

Chevrolet Corvette yeni Stingray’nin tanıtımıyla ikonik Corvette’in uzun vadeli sözünü yerine getiriyor. Ondan önce gelen her şeyin toplamı olan yeni Stingray, müşterilere yeni performans, teknoloji, işçilik ve lüks seviyeleri getirmeyi düşünüyor.

2020 Chevrolet C8 Stingray Fiyatı
2020 Chevrolet C8 Stingray Fiyatı Amerika’da 60.000 USD başlayan fiyatlarla

Önden orta motora, üç saniyeden kısa sürede

GM Başkanı Mark Reuss, “Corvette her zaman yenilikçiliğin zirvesini temsil etti ve GM’de sınır zorlamada. Geleneksel ön motorlu araç, yeni düzenini gerektiren performans sınırlarına ulaştı,” dedi. “Konfor ve eğlence açısından hala bir Corvette gibi görünüyor ve hissediyor, ancak Corvette tarihindeki herhangi bir araçtan daha iyi kullanıyor. Müşteriler, panodaki detaylara ve performansa odaklanmamızdan dolayı heyecanlanacaklar.”

Yeni motor ortası düzeni yeni Stingray’ye:

Herhangi bir Corvette girişinin en hızlı 0-100 Km/ saat – Z51 paketi ile donatıldığında yaklaşık üç saniyede ulaşabiliyor.
Kaputun, gösterge panelinin ve direksiyon simidinin daha düşük konumlandırılmasından dolayı yolun yarış otomobili görünümü. Hem sürücü hem de yolcu için araç boyunca mükemmel görüş açısı.
Corvette’in geleneksel kullanım gücünün arttırılması, toplam 357 litre (12,6 fit küp) kargo hacmi için çift gövdeli, bagajlar veya iki golf kulübü için ideal.

2020 Chevrolet C8 Stingray Özellikleri

– Tamamen yeni projektörler etrafında tasarlanmış düşük profilli farlar.
– Tamamen gizli olan kapı, kaput ve kapaklar, yontulmuş tasarımı bozmaz.
– Motorun soğutulması ve aerodinamik performans için büyük yandan hava girişleri.
– Hızı ileten ve görünürlükte yardımcı olan A direği şekli.
– Motoru yedi hava deliği ile gösteren geniş arka kapak.
– Aracın dış tarafındaki uçlarda bulunan dört egzoz ucu.
– Animasyonlu dönüş sinyallerine sahip çift elemanlı LED kuyruk lambaları.

Yeni Stingray’nin kalbi, Chevy’nin yeni nesil 6.2l Küçük Blok V-8 LT2 motorudur ve segmentteki doğal olarak yalnızca aspire edilen V-8’dir. Herhangi bir Corvette girişi için en fazla beygir gücü ve tork olan performans egzozuyla donatıldığında 495 beygir gücü (369 kW) ve 637 Nm (470 lb-ft) tork üretecektir.

GM’in Küçük Blok motorlarının genel müdürü Jordan Lee, “Şimdi sürücünün arkasına yerleştirilmiş olmasına rağmen, LT2, Corvette’den beklediğimiz aynı visceral deneyimi sunuyor” dedi. “LT2, herhangi bir RPM’de heyecan verici pedalı tepkisi vermek için mükemmel düşük uç tork ve yüksek uç güç sağlamak için tasarlanmıştır.”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir