Ferrari J50 Özellik ve Fotoğraf Görselleri

Dünyanın en önemli otomotiv markalarından Ferrari 1970-80 yıllardaki 488 spider modelinden ilham alarak Ferrari J50 modelini tasarladı. Bazı şeyleri paranız olsada alamazsınız ya. işte Ferrari J50’de bunlarda biri çünkü dünyada yalnız 10 adet üretilecek. Ferrari daha tasarı aşamasındayken bu özel aracın potansiyel alıcıları ile bağlantıya geçerek önerilerini yapmış bile.

Ferrai J50 488 Spider konseptine dayansa da modern teknolojinin pek çok gelişiminden nasibini almış. Güç ve Performans konusu ise hiç tartışmaya mahal bırakılmayacak şekilde yılın motoru ödülünü alan 690 bg gücündeki ve 3.9 lt hacimli v8 motoruyla esip geçiyor. İnce ve agresif hatları görenleri daha ilk bakışta büyülüyor.

Ferrari mühendisleri J50’nin “kask vizörü” dizayn camlarının Ferrarinin temeli 1950’lere uzanan üstü açık araçlarına saygı duruşu gibi benzettikleri anlaşılırken, aracın ön tarafından arkasına doğru ilerleyen siyah kemerin GTO, F40 ve F50 gibi ikonik tarzlardan da ilham aldığı anlaşılıyor. Ferrari, 20 inçlik dev alaşım jantlar üzerine konumlandırılan yalnızca 10 adet üretilecek J50’nin iç dizaynında kırmızı ve siyah temalı deri ve Alcantara tercih edildiğini de belirtiyor.

Aracın hızlanması hakkında henüz net bilgi olmasada esinlendiği 488 Spider’ın 0-100 km yaşnızca 3 sn gibi bir sürede yapması J50’nin potansiyeli hakkında da en net ipucunu bize sağlıyor. İlle de Ferrari J50’yi kafaya takarsanız belki bu modele değil ama bir sonraki özel üretimde benzer bir konsept araca yetişebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir