2019 Ford Ranger Raptor Özelllikleri Açıklandı Fiyat Ne Olabilir?

Pick-Up segmetinde Ford oldukça güçlü bir oyuncu piyasaya sürecek. Ford’un en yeni off-road, Pick-Up kamyonu olan ilk Ford Ranger Raptor gücü, Özellikleri segmentindeki iddialı fiyat listesi ile fırtına gibi esecek.

Ford Ranger Raptor Dış Tasarım Özellikleri

Ford Ranger Rapotor Ön kısmında, geniş ve güçlü bir etki bırakan yeni bir ızgara, dünyanın ilk fabrika yapımı yüksek performanslı off-road kamyonu F-150 Raptor’dan benzer tasarımlar göze çarpıyor. Önde Büyük harfler hatta ızgaranın kendisi diyebileceğimiz Ford yazısı kuvvetli bir duruş sergiliyor.

Ön çerçeveli bir ön tampon sistemi, çöl dayanıklılığı performansı ve belirgin bir mevcudiyet sunmak için tasarlanmıştır. Ön tampon ayrıca, vücudun hava direncini azaltmaya yardımcı olan fonksiyonel hava perdesi kanallarına sahip yeni LED sis lambalarını da içeriyor.

Kompozit malzemelerin kullanılmasıyla, ön çamurluklar yalnızca  sert görünmekle kalmaz, aynı zamanda çoğu zaman arazi kullanımıyla ilişkili olan eziklere ve çukurlar içinde işlevseldir. Ford Ranger Raptor’un  duruşu her açıdan önemli ölçüde daha büyüktür, 1873 mm uzunluğunda, 2180 mm genişliğinde ve 5398 mm uzunluğunda, 1710 mm daha geniş ön ve arka raylara sahip. Zemin açıklığı 283 mm’ye çıkarılırken, 32.5 ° ‘lik yaklaşma açısı, 24 °’ lik açıyla rampa ve bir paket olarak 24 ° ‘lik kalkış açısı, daha önce görülen herhangi bir şeyden daha üstündür.

Dayanıklı yüksek mukavemetli alüminyum alaşımlı döküm ana basamak tahtası, 10 yıl boyunca simüle etmek için 84.000 kez uygulanan 100 kg’lık bir yük içeren test edilen dayanıklılık için tasarlanmıştır. İki aşamalı bir kaplama işlemi, önce toz kaplamalı ana basamak kartını içerir, daha sonra sağlam bir kum boyaya sahip olur, bu da sert bir görünüme neden olur ve bu da son derece dayanıklıdır – sürtünme, çizilme, leke tutmaz ve çevreye karşı üstün direnç gösterir.

Arkada, modifiye bir arka tampon, entegre bir çekme çubuğu ve 3,8 ton güç olarak ölçülmüş. iki kurtarma kancası ile birlikte gelir. Arkaya güncellenen tasarım, gömme sensör çerçevelerini ve özel olarak paketlenmiş ve tarzlanmış çekme konnektörlerini içerir. Çok fazla alan sağlayan 1560mm x 1743mm tepsi hafta sonu gezgini göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır; 2500kg çekme kapasitesi de kir bisiklet veya jet-ski’leri ve ayrıca hafta boyunca geleneksel iş ihtiyaçlarını karşılar.

Ford Ranger Rapotor Motor ve Aksam Özellikleri

Ford Ranger Raptor güç aktarma sistemi, daha fazla güç ve tork, daha iyi yakıt ekonomisi, daha az ağırlık ve motor, şanzıman, aktarma organları, direksiyon, frenler ve Elektronik Denge Kontrolü (ESC) sistemi için off-road’a özel kalibrasyonlar sunan son teknolojiye sahiptir.

İnanılmaz bir performans ve tepki verme yeteneği sağlayan devrimci bir hareketle, 10-Speed şanzıman, maksimum 213PS (157kW) güç ve 500Nm tork sağlamak için Ranger Raptor’da yeni 2.0L Bi-Turbo dizel motor ile birleştirildi.

Ford mühendisleri, dayanıklılığı kanıtlamak için yeni güç aktarım organlarını kapsamlı bir şekilde test etti.

Bu test, motorda bir ‘termo döngü’ çalıştırmayı ve her iki turboyu 200 saat boyunca kesintisiz kırmızı ışık noktasına kadar ısıtmayı içerir. Sıcaklığı azaltmak, aşırı ısınmayı önlemek ve hava endüksiyon bileşenlerini korumak için su soğutmalı turbo yatakları ve düşük basınçlı (LP) turbo sayesinde performanstan ödün vermeden gerekli itişi sağlar.

Ford Ranger Raptor Fiyatı Ne Olacak?

Ford Ranger Rapotor’un lansmanı yeni yapıldı ve henüz fiyatı belli değil. Ford Ranger’ın mevcut fiyat listesi ise aşağıdaki gibidir.

2018 Ford Ranger Türkiye Ağustos Fiyat Listesi
Ford Ranger Modelleri Çekiş Sistemi Şanzıman Donanım Fiyat
Ford Ranger 2.2L TDCi 160PS (385 Nm) 4×2 6 İleri Manuel XLT 155.575
Ford Ranger 2.2L TDCi 160PS (385 Nm) 4×2 6 İleri otomatik XLT 163.600
Ford Ranger 2.2L TDCi 160PS (385 Nm) 4×4 6 İleri Manuel XLT 168.735
Ford Ranger 2.2L TDCi 160PS (385 Nm) 4×4 6 İleri otomatik XLT 177.235
Ford Ranger 3.2L TDCi 200PS (470 Nm) 4×4 6 İleri otomatik Widtrak 224.995

ancak Ford Ranger Raptor, yeni dizaynı ve farklı özellikleriyle bu fiyat listesinin üzerinde bir baremle piyasaya girecek gözüküyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir