2017 Genesis GV80 Concept Özellikleri

Hyundai’nin lük segmentte artık kendi başına ciddi bir marka haline gelen Markası Genesis New York Otomobil Fuarında Genesis GV80 Concept’in Özelliklerini tanıttı.

Genesis GV80 Genel Özellikleri

Genesis GV80 Concept yeni yakıt hücreli konsept bir SUV. Araça daha ilk baktığınız anda gelecekten gelmiş gibi bir izlemine kapılıyorsunuz. Alışagelmişin dışında bir karizmaya sahip. Genesis GV80 Concept önde geniş krom yukarı ve aşağıda çift bir ön ızgaraya sahip. Tasarımda Izgara ve tampon o kadar güzel birlşetirilmişki tampon’un nerde başladığı anlaşılmıyor. Çift incecik LED farlar apayrı bir stil oluşturmuş. Tampon olması gereken yerin yan taraflarında hava girişleriyle önde ayrı bir sportif hava var. Aracın yan tarafı da oldukça sade adeta uzay araçlarını andırıyor. Elektronik kapı kolları, aerodinamik performans ve basitlik için konseptin dinamik çizgi çizgisinin altında duruyor. Özel alaşımlı 23” Jantlar aracın genel ve Ön ızgaranın formuna uygun tasarlanmış. Genesis GV80 Concept arkaya doğru yatık bir tavanı var. Böylece çok daha sportif duruyor. Arka Led farlar yine ön taraf gibi incecik konsept ile uyumlu. Egzosların görülmediği SUV’de Arka tarafta sadelik ve sportiflikle bütünleşmiş. Genesis GV80 Concept, çevreci performansı ve güç potansiyelini bütünleştirmek için en yeni fişli hidrojen yakıt hücresi elektrik teknolojisini kullanmış.

Genesis GV80 Concept, mimari ve doğal unsurlardan ilham alınarak tasarlanmış. Her nekadar bir SUV olarak tasarlansada bir coupe spor araçtaki dinamizm ve yaklaşık Genesis GV80 Concept’tede yer alıyor. Sıcak tonlu alaşım elementleri, Genesis GV80 Concept’in işlevselliği ve alternatif güç aktarım organını öne çıkaran önemli yapısal bileşenleri ve teknik özellikleri sinyalini veriyor. Dış panellerin özel tasarım Buz Granit kaplaması geri kalan kısmı, hassas detayların sadeliği ile kontrast oluşturuyor.

Genesis GV80 İç Tasarım Özellikleri

Genesis GV80 Concept’in dışındaki adeta sade ve zarif tasarım iç dizaynda farklı bir bıyutta ve güzellikte devam ediyor. Deri ve lüks öğeler her milimetrede hissediliyor. Kendine özgü direksiyon tasarımı oldukça geniş ve SUVler için gayet uygun akıllı direksiyondan aracın multimedya özellikleri ve sürüş özellikleri kumanda edilebiliyor. Direksiyon simidinin arkasında yer alan yüksek çözünürlüklü digital ekranda alışageldiğimiz hız kadranı, devir ve diğer sürüş dinamikleri yakıt, vites durumu gibi bilgiler çok rahat ve şık bir tasarımla birleştirilmiş.

Yatay 22” kavisli OLED sonsuzluk ekranı konsol boyunca uzanıyor , sistem dokunmatik olmasının yanında el yazısı tanıma özelliğine sahip. Konkav bir goril cam dokunmatik yüzey ve tırtıklı metal tekerlekde kontrol sağlanabiliyor. Dokunmatik multimedya sistemi gelişmiş, Navigasyon, Müzik görsel etileşim sürücüye özel ayarlar gibi pek çok özelliğe sahip. İç tasarımda kullanılan mat ama çarpıcı etkileyici renkler kontrast ve yakın renklerin muhteşem tasarımıyla birleştirilmiş.

Genesis GV80 Concept, şimdilik konsept olabilir ama Genesis’in ilerlediği yön ve Lüks segment ihtiyaçlarına yönelik bu bakış açısı ilerde adından çok söz ettireceğe benziyor. Üstelik yakıt konusunda da kullanılan teknoloji artık pek çok otomotiv markasının Fosil yakıttan çıkıp daha doğaya saygılı ve efektif kullanıma yönelikte çok önemli bir çalışma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir