2019 Hyundai Kona Elektrikli Fiyat ve Özellikleri

Elektrikli araç segmentinde öne çıkan Hyundai Kona farklı hatları çekici tasarımı ve Elektrikli bir araç için fiyat performans denklemindeki verileriyle segmentinde oldukça çok tutulacak.

Yeni Hyundai Kona, Hyundai’nin eko-otomobil segmentindeki liderliğini pekiştiren başarılı aileye verilen son model olarak karşımıza çıkıyor. Hyundai Kona SUV’un güçlü yönlerini elektrik aktarma organlarının gücü ile birleştirir. Hyundai, Avrupa’da herkesin kullanabileceği tam elektrikli subcompact SUV yapan ilk otomotiv markasıdır. Hyundai, seri üretilen ilk yakıt hücresi aracı olan ix35 Yakıt Pili’ni pazara sundu.  Yakın zamanda tamamen yeni Hyundai  NEXO modelini piyasaya sürdü. Buna ek olarak, IONIQ, tek vücut tipinde üç farklı elektrik aktarma organına sahip ilk otomobildir. Hyundai IONIQ, medya ve sanayi kuruluşlarından birçok prestijli ödül kazanarak Avrupa’nın en çok ödüllendirilen eko otomobillerinden biridir. Hyundai’nin SUV serisinin başarısı, Santa Fe’nin lansmanı ile 17 yıl önce başladı. Hyundai, 2001’den beri Avrupa’da 1,5 milyondan fazla Santa Fe, Grand Santa Fe, Tucson ve All-New Kona sattı. Hepsi Hyundai’nin dinamik, ilerici stilini taşıyor ve bu büyüyen segmentte onu yerleşik bir marka haline getiriyor.

Hyundai Kona Motor Özellikleri

Yeni Hyundai Kona Elektrikli model, müşterilere en güçlü elektrikli motorlardan birini sunan iki farklı aktarma organı arasında seçim sunar. Uzun menzilli pil versiyonu, maksimum 204 PS (150 kW) çıkış sağlayan 470 kilometreye kadar sürüş aralığı sağlar. 39,2 kWh’lik bir akü kapasitesi ile temel versiyon, motorun 135PS (99 kW) gücü ile tek bir şarjla 300 km’ye kadar çıkabiliyor. All-New Kona Electric, 395 Nm ani tork ve 0’dan 100 km / s’e 7,6 saniyelik bir hızlanma ile elektrikli araçlar arasında benzersiz bir deneyim sunuyor.

Hyundai Kona Tasarım ve diğer Özellikleri

Tamamen yeni Hyundai Kona Elketrikli, normal Kona’dan etkileyici görünümlü ve güçlü bir ön yüze sahip. Anahtar tasarım farklılaştırıcı, temiz ve şık bir görünüm sunan ve aynı zamanda aerodinamiği geliştiren kapalı ızgaraya sahiptir. Ön tasarımın diğer bir karakteristiği, LED farların üstüne yerleştirilen LED Gündüz Farları ile görsel etkisini artıran Kompozit Işık’dır. Kona Electric’in iki tonlu tavanı ve yedi farklı dış renk seçeneği sürücünün kişisel tarzının altını çiziyor.

Yeni Hyundai Kona Electric’in özel bir özelliği, elektrikli güç aktarma organlarının sezgisel bir şekilde çalışmasını sağlayan teleferikli çalışma modülüne sahiptir. Ayarlanabilir rejeneratif fren sistemi, sürücünün, direksiyon simidinin arkasındaki vites geçişlerini kullanarak rejeneratif frenleme yoğunluğunu ayarlamasını sağlar. Sistem mümkün olduğunda ek enerjiyi geri kazanır. Sürücüler ayrıca otomobilin sürüş performansı ile ilgili önemli bilgileri gösteren geniş yedi inçlik denetim kümesinden faydalanır ve ek olarak, birleşik baş üstü ekran ilgili sürüş bilgilerini doğrudan sürücünün görüş çizgisine gösterir.

Hyundai Kona İç tasarım ve Teknolojik Özellikler

Yeni Hyundai Kona Electric, navigasyon, medya ve bağlantı özelliklerini, örneğin, tümleşik olarak birleştiren bilgi-eğlence sistemi gibi çok çeşitli bağlantı özellikleri sunar. Apple CarPlay ve Android Auto yanı sıra Kablosuz Şarj. Hyundai’nin ürün yelpazesindeki yeni eko-model, şirketin en son aktif güvenlik ve sürüş destek teknolojileriyle donatıldı: SmartSense: İleriye Kadar Çarpışma Önleyici Çarpışma Yardımı, Arka Çapraz Trafik Çarpışma Uyarısı, Şeritte Kalma Yardımı, Sürücü dahil Kör Nokta Çarpışma Uyarısı Dikkat Uyarısı, Akıllı Hız Limiti Uyarısı ve Şerit Takip Asistanı.

Hyundai Kona Fiyat Listesi

Hyundai Kona’nın henüz Türkiye’de %100 elektrikli modeli satışa sunulmamıştır. Ancak Avrupada yaklaşık 34.000 Euro’dan satışa sunulacaktır. Türkiye’de benzinli Kona Fiyatları ise aşağıdaki şekildedir.

2018 Model Yılı Satış Fiyatı Önerilen Satış Fiyatı
KONA 1.0 STYLE (BENZİNLİ) 108.400 TL 108.400 TL
KONA 1.6 ELITE DCT (BENZİNLİ) 138.600 TL 138.600 TL
KONA 1.6 ELITE SMART DCT (BENZİNLİ) 156.600 TL 156.600 TL
ÇİFT RENK (SİYAH TAVAN) OPSİYON PAKETİ 1.200 TL

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir