2018 Kia Sorento Fiyat ve Özellikleri

Yeni Kia Sorento Teknolojik özelliklerle donatılmış. Kia Sorento Fiyat listesi donanıma oranla, Fiyat / Performans denkleminde bir çok rakibini rahatlıkla geride bırakıyor.  

Kia Sorento’nun Mevcut Fiyat Listesi 297.900 TL Yeni Kia Sorento ilk kez Almanya’daki Frankfurt Otototiv Fuarında tanıtılacak. 

Yeni Kia Sorento, baştan aşağıya yeniden tasarlanmış ve dizaynında da iç ve dış hatlar anlamında bir çok yenilikler söz konusu. Kia Sorento güvenlik bacağında da ve araç içi bağlantı teknolojileri ile birlikte geleceğin SUV’lerini günümüze taşımış.  Yeni bir GT Hattı varyantının yanı sıra 2,2 litrelik dizel modeli için etkili bir yeni sekiz hızlı otomatik şanzımanla birlikte sunuluyor.

Kia Sorento İç ve Dış Tasarım

Kia’nın tasarım mühendisleri Kia Sorento’nun dış tasarımında ciddi çalışmalar yapmışlar. Bunlara revize edilmiş ön ve arka tamponlar, yeni LED başlık ve kuyruk lambaları ve ‘kaplan burun’ ızgarasına yeni koyu metalik kaplamalar olarak karşımıza çıkıyor.  Kia Sorento’nun 17, 18 ve 19 inç alüminyum alaşım jantlarına istinaden Yeni Zengin Espresso ve Gravity Blue dış cephe kaplamaları ve tasarımsal etkilerde bulununuyor.

Kia Sorento İç Dizayn’da göze hemen yeni tasarlanmış direksiyon simidi çarpıyor. Sürücü gösterge paneli ve   yeni bir klima kontrolü LCD ekranda dikkat çekici dizayn hatlarından. Gösterge tablosunda ayrıca yeni bir Audio Visual Navigation (AVN) sistemide iç tasarımı tamamlıyor.

Kia Sorento Motor ve performans özellikleri

2018 Kia Sorento Yeni sekiz vitesli otomatik şanzıman, altı-ileri otomatik şanzımanın (altı ileri manuel şanzıman da mevcut) yerine 2.2-litrelik dizel motoruyla güç aktaran Kia Sorento versiyonlarıda mevcut olacak. Kia Sorento Otomatik Şanzımanı CO2 emisyonlarını 172’den 159 g / km’ye düşürürken daha performanslı bir sürüş sağlıyor.

Kia Sorento’nun Yeni aktarım organı dört farklı sürüş modu ile gelecek. Eco, Comfort, Sport ve Smart. Söz konusu modlar sürücü tercihlerine bağlı olarak yakıt ekonomisi veya hızlanma özelliklerini artıran güç aktarım organının sürücü girişlerine verdiği tepkimeleri duruma uygun olarak geliştiriyor.

Kia Sorento GT Line Özellikleri

Kia, Sorento’ya yeni bir GT versiyonu ile karşımıza çıkacak. Kia’nın daha yüksek performanslı GT modellerinin karşılaştığımız  ek stil ve araç içi geliştirmeler yeni opsiyonlar sunuyor. Dış dört lambalı LED sis lambaları, kırmızı fren kaliperleri, daha belirgin bir eşik adım ve diğer Sorento modellerinden ayırt etmek için tasarlanmış ince GT Line badging özelliklerine sahiptir. Dizel modelleri, ayırt edici yeni bir krom ikiz egzoz ucu ile donatılmıştır.

Kia Sorento İç tasarımda da GT Line siyah deri ile kontrast renkli gri dikiş ve GT Line nakış amblemler ile baştan çıkartıcı hale getirilmiş. Ayrıca vites, saten krom ile iç mekanda öne çıkartılmış.

Kia Sorento İç Teknoloji Özellikleri

Yeni Kia Sorento, navigasyon ve TomTom® tarafından geliştirilen Kia Bağlantılı aplikasyonları ile geliyor. Kia’nın son 8″ dokunmatik multimedya sistemi tam akıllı telefon entegrasyonunu sağlayan Apple CarPlay ™ ve Android Auto ™ ürünlerini sağlayarak internet sosyal medya ve çok daha fazlasını vaadediyor.

Opsiyonel olarak Harman / Kardon® ses sistemide alınabiliyor. Güçlü 640 watt, 10 hoparlör surround ses sistemi. Clari-Fi ™ müzik restorasyon teknolojisi, dijital sıkıştırma işleminde kaybolan ses sinyallerini yeniden oluşturur ve dijital olarak sıkıştırılmış müziğe yüksek kalitede kaliteli bir imkan sağlıyor.

2018 Kia Sorento Fiyat Listesi 

Tüm Özellikleri Almanya Frankfurt Fuarında Açıklanacak olan 2018 Kia Sorento fiyatı henüz netlik kazanmadı. Ancak Mevcut Kia Sorento Fiyatı Türkiye’de 297.000 TL olduğunu düşünürsek. 2018 Kia Sorento Fiyat Listesinin 300.000 TL üzerinde olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir