2019 Kia e-Niro Fiyat ve Özellikleri

Dünya Hızla Elektrikli dönüşüne doğru gidiyor. 2019 Kia e-Niro segmentindeki iddalı, mesafe kapasitesi ile tercih edilmesi artıyor. Özellikleri ve teknolojik nitelikleri ile şimdiden geleceğin aracı, üstelik fiyat performans anlamında önemli bir seçenek tercihi.

Kia e-Niro, Kia tarafından üretilen ilk tamamen elektrikli çapraz bağlantı SUV’dir. WLTP kombine çevriminde 455 kilometre (282 mil) menzile sahip olan tamamen elektrikli Kia e-Niro, sürüş keyfi, göz alıcı tasarım, çaprazlama aracı ve sıfır emisyonlu güç aktarma organlarını birleştirerek en yetenekli elektrikten birini üretiyor dünya çapında satışa sunulan araçlar.

Kia e-Niro, akıllı paketleme, yüksek pratiklik ve uzun mesafeli bir sürüş menzili ile tümüyle elektrik geçişi olarak pazarda benzersiz bir konuma sahiptir. Alıcılar ayrıca bir dizi özel elektrikli araç (EV) araç içi teknolojisinden, yeni güvenlik özelliklerinden ve öne çıkan dış ve iç tasarımdan da faydalanacak.

Yeni Kia e-Niro, Niro’nun 2016’daki tanıtımından bu yana dünya genelinde bir milyonun üzerinde bir satış gerçekleştiren mevcut Hybrid ve Plug-in Hybrid türevlerine katılıyor. Bugüne kadar, Avrupa 100.000’den fazla satış gerçekleştirdi.

Kia e-Niro, alıcılara geleneksel benzinli veya dizel içten yanmalı motorlarla çalışan kompakt geçitlere ikna edici bir alternatif sunuyor. Sahiplerine hem uzun mesafeli sürüşleri hem de günlük işe gidişatlarını sıfır emisyon ve ultra düşük işletme maliyetleri ile tamamlama fırsatı verir.

Avrupa’da Niro yüksek kapasiteli 64 kWh lityum-iyon polimer batarya paketi ile donatılacak. WLTP birleşik çevriminde, tek bir şarjla 455 kilometreden (282 mil) daha fazla bir sürüş mesafesi sunar ve sıfır yolda CO2 emisyonu üretir. WLTP kentsel döngüsünde, e-Niro 615 km’ye (382 mil) kadar çıkabiliyor. Alıcılar ayrıca e-Niro’larını, WLTP birleşik çevrimindeki tek bir şarjdan en fazla 289 kilometre (179 mil) menzile sahip 39,2 kWh lityum-iyon polimer pil paketi ile belirtecekler. 100 kW’lık bir hızlı şarj cihazına takıldığında, Kia e-Niro’nun pilinin% 20 ila% 80 arasında şarj edilmesi sadece 42 dakika sürer.

Uzun mesafeli 64 kWh pil takımıyla donatılmış modeller, e-Niro’nun 0’dan 100 kph’a yalnızca 7.8 saniyede çıkmasını sağlayan 395 Nm tork üreten 150 kW (204 ps) motorla eşleştirildi. Standart 39.2 kWh pil takımı 100 kW (136 ps) motora eşleştirilir, ayrıca 395 Nm tork üretir ve durma anında 9.8 saniyede 100 kph hıza çıkar. Niro Hybrid ve Plug-in Hybrid modellerinde olduğu gibi, yeni elektrikli model önden çekişlidir.

2019 Kia e-Niro Fiyat Listesi

Türkiye’de Hibrit model Elegance 4×2 1.6L Hibrit Otomatik vites 230.900 TL İngiltere’de yeni model £36,495 Fiyatıyla satışa sunuluyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir