2017 Lexus LX 570 Fiyat ve Özellikleri

Lexus’un özellikle Amerikan pazarı için ürettiği Lexus LX 570 gerçek bir mega SUV araç. Aracın ön kısmı bir araç sürücü koltuğundan ziyade bir uçak kokpiti yada transatlantik gemi kumandasını andırıyor.

Lexus LX 570 Sektörün ilk 12,3 inçlik yüksek çözünürlüklü bölmeli ekranlı multimedya ekranı sunuyor. Bu bir araçtaki ön kısımda şimdiye kadar kullanılan en büyük multimedya ekranıdır.  Ses veya klima kontrollerine ve Navigasyon dahil olmak üzere çeşitli sistemlere derhal ve eşzamanlı erişim sağlamak için ekran, daha fazla kolaylık sağlamak için tam ekran harita sunmaktadır. Sistem, kontak düğmesine basıldığı anda sürücüye özel bir görüntü ile karşılanır. Sesle etkileşime geçen Gezinti Sistemi milyonlarca ilgi noktasını Amerikada eşleyebilir ve İngilizce, Fransızca veya İspanyolca bilgi görüntüleyebilir. Ayrıca, güncel trafik ve hava durumu bilgileri, * 3 boyutlu şehir manzarası ve yaklaşmakta olan karayolu bağlantı noktalarının simüle edilmiş görüntüleri sunmanın yanı sıra, mevcut hız sınırını görüntüler. Sistem   yakındaki benzin istasyonlarını otomatik algılar.

Lexus LX 570 Arka yolcu koltuklarında çift ekran Eğlence Sistemi, ön video kafa dayanaklarının arkasındaki LCD ekranlarda iki video kaynağının aynı anda görülebilmesini temin eder. Tek bir uzaktan kumandayla  örneğin bir DVD / CD oynatıcı olarak, diğeri HDMI girişiyle bir oyun konsolu veya ses çalar olarak kullanılabilir. Rahatınız için kablosuz bir uzaktan kumandalı kablosuz kulaklık * ve iki uçlu bir AC priz de bulunmaktadır.

Lexus LX 570’te Gösterge kümesindeki tam renkli LCD çok bilgi ekranı, optimum performansı sağlamak  için ihtiyaç duyduğunuz verileri hızlı bir şekilde okumanızı sağlar. Bilgiler, sürüş modu, vites konumu ve kilometre sayacı bilgileri gibi performans verilerini içerir. Ayrıca, bu gösterge ekranı, gelen aramaları, geçerli şarkı adlarını ve daha fazlasını görüntüleyebilmeniz için çoklu ortam bağlantısını sunar.

Lexus LX 570 Performansı aşağıdaki motor gücünde yola çıkarak kafanızda bazı şeyler uyandırabilir. Evet bu araç bir SUV’nin çok daha ötesinde durmaksızın yol almak ve güçlü performansı ile etkin bir sürüş deneyimi yaşamak için tasarlanmış.

Lexus LX 570 Özellikleri

Lexus LX 570 Model GX 40
Motor Tipi V8
Motor 5.7L
Maks. Güç 383
Tork 403 lb-ft @ 3,600
0-100 7,3
Maks. Hız 220
Yakıt Tüketimi
Şehir Dışı Lt 21,7
Şehir İçi Lt 15,7
Ortama Lt 18,8
Yakıt Kapasitesi 93

Lexus 570 Fiyatı Amerikada 89.880 USD Başlamaktadır. Bu segmente bir araç Türkiyeye özel olarak getirtilebilmekte ve vergilerle ÖTV+KDV bakımında oldukça pahalıya mal olmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir