2018 Mazda 6 Fiyat ve Özellikleri

Mazda’nın sedan segmentindeki efsane aracı Mazda 6 2018’de Fiyat performans denkleminde lüks konfor ve multimedya özellikleriyle standartları yükseltiyor.

Mazda 6’daki yer alan havalandırmalı ön koltuklar Mazda’nın ilk sıcak havanın ön yolcu ve şöförün arkasından göndererek serinletme sağlıyor. Arka koltuklar, yüksek yoğunluklu bir malzeme ile yeniden tasarlandı ve daha fazla konfor sağlanmış oldu.

Mazda 6, yakıt tüketiminde tasarruf arttırmak için SKYACTIV-G 2.5 doğal emişli motoru daha da geliştirdi. MAzda 6 Amerika versiyonları için iki aktarma organı seçeneği sunuyor. Mazda 6 2.5 litrelik dört silindirli motor, iç sürtünmeyi azaltmak ve tüm devir sayılarının verimliliğini artırmak için bazı geliştirmelerde bulundu. Kuzey Amerika’da yalnız Mazda’ya özgü yeni bir teknoloji, dört silindirli bir motorda silindiri devreden çıkartmaktır. Böylece Mazda 6 25 ila 50 mil arasında istikrarlı hızda çalıştırıldığında dış iki silindir kapanabilir, ancak dört silindir maksimum performans için anında çalışabilir bir düzeneğe sahiptir. Altı ileri vitesli SKYACTIV-DRIVE otomatik şanzıman tork konvertöründe, iki silindir üzerinde çalışırken hissedilebilecek titreşimleri dengeleyen bir santrifüj sarkıt kullanıldı. Sonuç, iki ve dört silindirli modlar arasında fark edilmeyen bir geçiş sağlamaktadır.

Yeni Mazda 6 Mazda’nın ödüllü turbo şarjlı SKYACTIV-G 2.5T motoruyla da satışa sunulacak.  Mazda’nın otomotoiv endüstrideki ilk Dinamik Basınç Turbo’su, havayı turbo şarj cihazına zorlamak için küçük bir giriş portu kullanarak, neredeyse ani olarak güç kazandıracak bir teknoloji ile geliştiriliyor.

Yeni Mazda 6 Soğutmalı egzoz gazı devridaimi (EGR), yanma sıcaklıklarını düşürmek ve yakıt zenginleştirme ihtiyacını azaltmak için kullanılıyor.  (motoru soğutmak için ekstra yakıt silindirlere atıldığında).

Yeni Mazda 6’nın önce Amerikada ilkbahar aylarında satışa sunulması beklenmektedir. 2.5 versiyon yüksek vergi nedeniyle Türkiyeye gelişrmi henüz bilmiyoruz. Ancak Avrupa için Mazda 6 Motor özlelikleride bir farkılaşmaya gidip daha uygun fiyata inebilecek ve Motor gücünden çokta taviz vermeden daha düşük hacimli motorla Avrupa ve Türkiye’de satıla sunulursa şaşırmayacağız.  Yeni Mazda 6 Fiyatları açıklanmadı. Ancak Aşağıda Mevcut Mazda 6 Fiyat Listesini bulabilirsiniz.

Mazda 6 Fiyat Listesi
Mazda 6 Benzinli Fiyat Listesi Yakıt Vites Fiyat
Mazda 6 2.0 SKY-G AT Power Benzin Otomatik 188.700
Mazda 6 2.0 SKY-G AT Power Beyaz Deri Benzin Otomatik 189.300

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir