2020 McLaren Senna GTR Özellikleri

Efsane Mclaren’dan yepyeni geliştirilmiş 2020 McLaren Senna GTR Özellikleri ile başınızı döndürecek. 2018 Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda konsept otomobil tanıtılan McLaren Senna GTR, artık yollara çıktı. Bu aslında tam anlamıyla bir pist makinası oldu.

McLaren Senna GTR, McLaren’ın ürettiği en hafif, en güçlü ve pist odaklı ancak karayolu yasal otomobil olan McLaren Senna’yı kullanıyor – nihai performans alanına birkaç adım daha attı. Yol ya da pist düzenlemelerinin kısıtlamaları olmadan, yeni Ultimate Serisi otomobil daha güçlü, daha az ağırlık alıyor, 1000 kg’lık inanılmaz bir aerodinamik güçsüzlüğe sahip ve McLaren’in GT3 yarış programından türetilmiş süspansiyon kullanıyor.

2020 McLaren Senna GTR Özellikleri

McLaren Senna GTR, McLaren’in 4.0 litrelik çift turboşarjlı V8 motoruna sahip. Elektronik kontrollü çift kaydırma turboşarjlı M840TR ünitesi, 800Nm (590lb ft) tork ile 825 PS (814bhp) üretir. McLaren Senna’daki motor üzerinden ekstra 25PS, motor kontrolü yeniden kalibrasyonu ve ikincil katalizörün geri basınç düşürülmesi ile giderilmesiyle elde edildi. Katalizörün çıkarılması ayrıca McLaren Senna GTR’yi sürmenin işitsel deneyimini de arttırır. Start Stop özelliği 7 ileri vitesli SSG Şanszımanı kullanılmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir