2018 Nissan Xmotion Concept Özellikleri

Nissan SUV segmentinde sıra dışı bir konsept araç tasarladı. 2018 Nissan Xmotion Concept Özellikleri ile baş döndürücü bir tasarım ve özelliklere sahip.

Nissan Kicks ve Rogue Sport gibi yeni Nissan Kicks ve Rogue Sport da dahil olmak üzere Nissan’ın son teknoloji tasarımı araçları özellikle SUV’leri üzerine tasarım yapılan Nissan Xmotion konsepti, sert, agresif güçlü bir karaktere sahip. Ancak iç tasarımda modern ve geleceğin teknolojilerini anımsatan dizaynı kullanıcılar tarafından kabul edilmesi için biraz daha zamana ihtiyaç var gözüküyor.

2018 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda piyasaya tanıtılan Nissan Xmotion Concept, yüksek performanslı, yüksek kullanım oranlarına sahip, kaslı çamurluklar ve en zor arazi şartlarınada görev yapacak  tekerlekler ve lastiklerle geliştirilmiş alışageldik SUV’un imajından da daha fazlasını sunuyor. Adında da  anlaşılacağı gibi, Xmotion (“çapraz hareket”) kavramı Japon kültürünü ve geleneksel ustalığı Amerikan tarzı hizmet ve yeni nesil Nissan Intelligent Mobility teknolojisi ile birleştiriyor.

Nissan Motor Co., Ltd.’de global tasarımın kıdemli başkan yardımcısı Alfonso Albaisa, “Xmotion konsepti, görünüşte birbirinden farklı unsurların nasıl bir araya gelerek güç ve güç elde edebileceğine dair bir çalışma” diyor Japon estetiğinden ve teknolojisinden ilham alıyor. Geçmişten günümüze aktarılırken, aynı zamanda, yakın ve gelecekteki bağımsız otonom araçların çağında sürücüler için gerekli olan modern amaca ulaşılır. ”

Çok insani bir grafik kullanıcı arayüzü

Nissan Xmotion Concept tasarımı gibi Xmotion konseptinin İnsan Makine Arayüzü (HMI) son derece basit. Örneğin, ProPILOT sürücü modundan manuel sürüş moduna geçiş ve bunun tersi, orta konsolda ve direksiyon anahtarında bulunan PD Commander kullanılarak yapılabilir.

Nissan Xmotion konsepti ayrıca toplam yedi dijital ekran bölümlerini içeriyor. Üç ana ekran ve sol ve sağ uç göstergeler gösterge panelinin genişliğini kapsamaktadır. Tavanda bir “dijital oda aynası” ve bir orta konsol ekranı da bulunmaktadır.

Göstergeler ve bilgi-eğlence sistemi jestler ve göz hareketleri ile kontrol edilebilir. Sezgisel kontroller ve sesli komut sistemi, sürücülerin sürüşe odaklanmalarına ve çeşitli bilgilere akıllı, kolay ve güvenli bir şekilde erişmelerine yardımcı olur.

“Yüzer koi” sanal kişisel asistanı

Xprint kavramının çalışmasını başlatmak için parmak izi kimlik doğrulaması kullanılır. Sürücü konsolun üstündeki parmak izi kimlik doğrulama alanına dokunduğunda, açılış dizisi başlar, sanal kişisel asistanı uyandırır – bu da Japon koi balıklarının şeklini alır.

Koi ana ekrana atlar. Sürücü akıllı telefonuna bağlandıktan sonra, navigasyon sistemi hedefi otomatik olarak tanır ve hava durumu, müzik ve araç sistemi bilgileri gibi diğer kullanıcı bilgileri etkinleştirilir. Navigasyon sistemi seyahat ederken çevreleyen “bilgileri” tanır.

Örneğin, otonom sürüş modunda, şerit değiştirirken veya diğer trafiği sollarken, sanal kişisel asistan yol boyunca ilgi çekici noktalar hakkında diğer “göz atma” bilgilerini alacaktır. Bu şekilde koi, insanı ve makineyi bağlamak için bir hikaye anlatıcısı olarak hareket eder.

Xmotion konsepti, geleneksel kapı aynaları yerine bir kamera izleme sistemi kullanır ve son ekran ekranlarında görüntüleri ve diğer bilgileri görüntüler. Sistem, Nissan Xmotion konseptinin çevresindeki diğer araçları algılar ve izler.

Albaisa, “Aracın her birinde insan için tasarlanan, dijital bir hassasiyetle yeni bir uzamsal dünya sunacak olan, güzel, benzersiz bir grafik kullanıcı arayüzü veya GUI’si var.” Dedi. “Sürücü ve yolcular dahil olmak üzere kullanıcıların parmak uçlarına güçlü bir teknoloji katıyor. Hayatınızı kolaylaştırmak, yolculuğunuzu daha heyecanlı ve keyifli hale getirmek için tasarlanmıştır.”

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir