2022 Renault Kiger Fiyat ve Özellikleri Belli Oldu

Renault yeni modeli kompakt SUV 2022 Renault Kiger Fiyat ve Özellikleri Açıklandı. Özellikle dünyanın en kalabalık ülkelerinden Hindistan pazarına yönelik dizayn edilen Kiger yükselen SUV trendine ivme katacak.

Kiger İki motor ve şanzıman seçeneği ile, yeni ve orijinal bir kompakt SUV arayan Hintli müşterilere hitap etmek için ihtiyaç duyduğu her şeye sahiptir.

Kiger Motor Özellikleri

Renault Kiger, 100 PS güç çıkışı ve 160 Nm tork (3.200 rpm’den itibaren mevcut) olan üç silindirli turboşarjlı 1.0 litre benzinli motor ile donatılmıştır. Motor, güvenilirlik ve uzun ömürlülük açısından test edilmiştir ve Clio ve Captur’da Avrupa’daki en son teknolojik yenilikleri sunmaktadır. 5 litre / 100km (20 km / litre) tüketimiyle kategorisinin en iyi yakıt ekonomisine sahiptir.

1.0 litre 100 PS turboşarjlı motor, beş vitesli bir düz şanzıman ile eşleştirilmiştir. X TRONIC otomatik sürekli değişken şanzıman, Kiger’in ticari lansmanından kısa bir süre sonra satışa sunulacak. Alliance tarafından tasarlanan en yeni nesil CVT dişli kutusu, mükemmel yakıt verimliliği ile birlikte kentsel alanlarda sürüşü ve konforu artıran yumuşak ve duyarlı geçişler sağlar.

ENERGY 1.0 litre 72 PS ve 96 Nm doğal emişli motor, uygun fiyatla debriyajsız sürüş konforunu sağlayan beş ileri manuel veya EASY R beş vitesli robotize şanzıman AMT ile Kiger serisinde de mevcuttur. sürücünün tam otomatik veya sıralı modda sürmesine izin veren bir manuel mod. Kompakt SUV segmentinde olağanüstü güç-ağırlık oranı ve en iyi tork-ağırlık oranı ile verimli motor çalıştırma, güvenli araç sollama manevraları ve mümkün olan en iyi sürüş keyfini sağlar.

Kiger Teknik Özellikleri

Uzunluk: 3.991 mm
Genişlik: 1.750 mm (aynalar hariç)
Yükseklik: 1.600 mm (tavan barları ile)
Dingil mesafesi: 2.500 mm
Ağırlık: 1.012 kg
Bagaj kapasitesi: 405 l
Lastikler: 195/60 R16

Kiger Türkiye pazarından satışması düşünülmüyor. Hindistanda satışa sunulacak 2022 Renault Kiger Fiyatının 200.000 TL civarı olabileceği düşünülüyor.

2022 Renault Kiger Renkleri; Buz Soğuk Beyazı, Gezegen Grisi, Ay Işığı Grisi, Maun Kahvesi, Hazar Mavisi, Parlak Kırmızı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir