Renault Trezor, İstanbul Autoshow 2017 Özellikleri

İstanbul Autoshow’un en gözde araçlarından biri Renault Trezor Concept’ti. Renault Trezor Concept hem özellikleri hemde görüntüsüyle büyüledi. Autoshow İstanbul’dan önce Paris’te düzenlenen 32. Festival Automobile International Renault TREZOR’u “2016 yılının En Güzel Konsept Otomobili” seçmişti. Son Araba Fiyatları olarak yakından inceleme fırsatı bulduğumuz Renault Trezor gerçekten farklı tasarımı, kendine özgü özellikleri, adrenalini ateşleyen yapısı ile biden de tam puan aldı.

Renault Trezor hayal gücünün tasarım ve otomobil aşkıyla adeta bir heykeltraşın elinden çıkmışcasına dizayn edilmiş. Renault yetkililerince belirtildiği üzere motor, arka lastiklere 350 bg güç ve 280 pound-feet tork sağlıyor. Renalt Trezor hem motor gücü hemde olağan üstü aerodimakiği sayesinde 4 sn’den az bir zamanda 0’dan100 km/saat sürate erişebiliyor. Renault Trezor’da, ön ve arka boru şeklinde çelik çerçevelerle karbon fiber yolcu hücresi kullanılmış. Böylece 1,600 kiloya (3,527 pound) kadar ağırlık tutmanıza yardımcı oluyor.

Renault Trezor’un dış gövdesi kendine özgü bir gri ama yakından baktığınızda üste doğru açılan kapak, kapı yada siz ne isimlendirirseniz. Alt gövdeden biraz daha farklı. Alt taraf gövdenin yapsında kendine has motifler varken üst taraf sade ancak kaputun olduğu yerde güneş panellerini andıran bir yapısı var. Kırmızı komple bütün cam ve Kırmızı iç tasarım günümüzden çok bilimkurgu filmlerinden çıkan bir dizayn ile tasarlanmış. Çok ince yanaklı Continental lastikler ve Özel alaşımlı tasarım jantlar gerçekten çok etkileyici.  Direksiyon alışageldiğimiz yuvarlak tasarımdan yinebilimkurgu filmlerini andıracak şekilde Dikdörtgen formunda yumuşak hatlı bir sekizden olarak tasarlanmış.

Renault Trezor’daki ince LED far teknolojisi modele özgü çarpıcı bir görünüm arz ediyor. “C” Şeklindeki far tasarımı özellikle tam önden bakınca ortaya çıkıyor.

Renault Trezor diğer özelliklerini incelemek ve geniş Foto Albümü için lütfen tıklayınız

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir