2018 Seat Arona Fiyat ve Özellikleri

Seat‘ın Kompakt SUV segmetindeki aracı Seat Arona rekabetçi Fiyat Listesi ve hem asfalt hemde arazi özellikleri ile sınıfının En iddialı crossover araçlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Seat Arona MQB A0 platformunda tasarlanmış. Kompakt boyutları onu hem şehirde avantajlı kılıyor ve park ederken büyük kolaylıklar sağlıyor. Şehir dışında hafif arazi şartlarında ise crossover özellikleriyle bir araya getiriyor. SEAT Arona, rahat, pratik ve konforlu ayrıca dayanıklı ve agresif unsurlarıyla hem Volkswagen grubundan esintiler yer alıyken hemde İspanyol çizgileri gözden kaçmıyor. Pazarda üst sınıflarda rastladığımız  güvenlik ve bağlanabilirlik teknolojisi Seat Yeni Arona’da yeni almış bile.

Seat Arona Uzunluk ve Ölçü Özellikleri

Kompakt Crossover SUV Toplam 4.138 mm uzunluğa sahip. Bu hali ile Yeni Seat Ibiza’dan 79 mm daha uzun geliştirilmiş. Yine’de en önemli farkı yüksekliği: Seat Arona, Ibiza’ya göre 99 mm daha yüksek. Diğer bir değişle yalnızca yerden daha yüksek değil, aynı zamanda daha fazla ön ve baş mesafesine ve en önemlisi 400 litre kapasitesiyle daha büyük bir bagaj hacim sunuyor. Ayrıca koltuklarının 52 mm daha yüksek olması sürücüye daha hakim bir sürüş açısı sağlıyor. Yolcu koltuklarına baktığımızda 62 mm daha yüksek olan Arona’da, baş alanı önde 37 mm, arada ise 33 mm daha fazla. Ön cam iç hacimde daha ferah bir iç mekan sağlamak için Seat İbiza’ya nazaran daha dik konumda tasarlanmış.

Seat Arona Ölçüler
Uzunluk 4138
Genişlik 1780
Yükseklik 1552
İz Genişliği 1503/1486
Bagaj Kapasitesi 400

Seat Arona Güvenlik ve Multimedya Özellikleri

Yeni SEAT Arona, mevcut SEAT modelleri gibi, Ön Bölge Asistanı, Adaptif Hız Sabitleme Sistemi, Stop&Go (ACC ve DSG şanzıman ile birlikte), Yorgunluk Tespit Sistemi, Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi gibi sietmeler sunuyor. Bunlarında yanı sıra Geri Görüş Kamerası, 8 inç siyah dokunmatik ekran ve kablosuz şarj ünitesi gibi sürücü destek ve bilgi-eğlence sistemleride Crossover SUV’ye artı puan kazandırıyor. Yeni SEAT Arona’da, isteğe bağlı şekilde Arka Çapraz Trafik Uyarısı, Kör Nokta Tespit Sistemi ve hem paralel hem dikey yönde park manevralarında yardımcı olan Park Asistanı da seçilebiliyor.

Seat Arona’da Multimedya sistemide eşsiz bir deneyim sunuyor. Bağlanabilirlik (connectivity) teknolojisi Apple Car Play, Android Auto ve Mirror Link fonksiyonları yeralıyor. Üstün ses özellikleri olarak ise, Yeni SEAT Arona’da opsiyonel olarak 6 premium hoparlör bulunuyor.  300W 8 kanallı amplifikatör ve bagaj bölmesinde bir subwoofer ünitesini içeren BeatsAudio ses sistemi konumlandırılmış. Çift renkli (kırmızı ve beyaz) LED ortam aydınlatması ve Aircare filtreli çift bölgeli klima kontrolü sunan Seat Arona’da, üçgen şeklindeki farlar, otomobilin karakteristik özelliğini belirginleştiriyor. Arka stop lambaları da LED ve çiftli yapısı ilede bu karakterin altı çiziliyor.

 Seat Arona Motor 1.0 EcoTSI 95hp S&S 1.0 EcoTSI 115hp DSG S&S
Maksimum Güç 95hp 115 hp
Motor Hacmi 999 999
Motor Tipi 3 silindir 12 V Benzinli 3 silindir 12 V Benzinli
Vites 5 İleri Manuel 7 İleri DSG Otomatik
Maksimum Tork 175/2000-3500 200/2000+3500

Seat Arona ilk olarak 95 HP ve 115 HP güç üreten benzinli 1.0 TSI motor ile piyasa çıkacak. İlerleyen dönemlerde 95 HP güç üreten dizel 1.6 TDI motor seçenekleriyle, manuel ve DSG şanzımanlı olarak satın alınabilecek.

Seat Arona Fiyat Listesi

Seat Arona Fiyat Listesi Henüz Açıklanmadı. İlk etapta 2 farklı donanım ve benzinli gelecek Seat Arona’nın bir müddet sonra Dizel versiyonu Türkiyede satışa sunulacak. Fiyat Listesi yayınlandığından buradaki listede yenilenecektir. Seat Arona Fiyat Listesinin başlangıç fiyatının 92.000 TL seviyesinden başlıyor.

Seat Arona Fiyat Listesi Fiyat
Seat Arona 1.0 EcoTSI 95hp S&S STYLE  92.000 TL
Seat Arona 1.0 EcoTSI 115hp DSG S&S STYLE  100.000 TL
Seat Arona 1.0 EcoTSI 115hp DSG S&S xcellence  107.000 TL

Fiyat Listesi Kasım 2017’de Yenilenmiştir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir