2019 Seat Tarraco Özellikleri Belli Oluyor Fiyat Listesi ne Olmalı

SEAT’ın yeni SUV’u Tarraco özellikleri netleşeme başladı. 7 Koltuklu Araç Volkswagen grubundaki Tiguan Allspace ile benzer özelliklere sahip olacak gibi gözüküyor. Fiyatlarınında Tiguan Allspace altında Seat Fiyat Politikasına uygun olması bekleniyor.

Seat Tarraco Adını Tarraco antik kentinden almış. Antik dönemde İspanya’nın en önemli şehirlerinden biri olan ve Romalılar zamanındaki ismi Tarraco şehri, günümüzde Tarragona olarak adlandırılıyor. Şehrin arkeolojik kalıntıları, 2000 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alındı.

SEAT’ın halk oylamasıyla Adı belirlenen Yeni SUV Tarraco bu şekilde belirlenen ilk model adı olan Tarraco, aynı zamanda markanın ürün gamında, ismini İspanya’daki yer isimlerinden alan 14’üncü model. 1982’de geliştirilen Ronda, bundan 36 yıl önce adını bir İspanyol şehrinden alan ilk SEAT modeli olmuştu. Ronda’yı, adını İspanya coğrafyasından alan 12 model daha takip etti: Ibiza, Malaga, Marbella, Toledo, Inca, Alhambra, Cordoba, Arosa, Leon, Altea ve listeye en son eklenen iki model olan Ateca ve Arona.

Seat Tarraco Fiyatları Ne Olabilir?

Seat Tarraco modelinin rakibi kardeş platformdaki Tiguan Allspace olacağı ön görülürse fiyat listesininde. 200.000-350.000 TL arasında olabileceğini düşünüyoruz.

Tiguan Allspcae Modelleri Donanım Fiyat Fiyat Birimi
Yeni Tiguan Allspace 1.4 TSI ACT 150 PS DSG Comfortline 241.000 TL
Yeni Tiguan Allspace 1.4 TSI ACT 150 PS DSG Highline 267.400 TL
Yeni Tiguan Allspace 2.0 TDI SCR 150 PS 4MOTION DSG Highline 372.100 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir