2017 Skoda Element Concept Özellikleri

Skoda Yenilikçi tarzı ve deneysel gelişimlere ne kadar açık olduğunu bir kez daha Skoda Element Concept ile gösteriyor. Skoda CitiJet’ten sonra, Skoda Funstar ve Skoda Atero, şimdi Skoda Element ile tasarımlarını sergiliyor.  Skoda Meslek Yüksek Okulu öğrencileri dördüncü defa bir öğrenci arabası tasarladılar. Skoda Citigo dan yola çıkarak elektrikli bir arabalık olan Skoda Element tsarlanış ama Skoda Element’in özelliği bir güneş paneli, Smart TV, serin kutu ve hareketli disko özellikli yola elverişli bir plaj arabası olarak tasarlanmasıdır.

Skoda Element 3,597 mm uzunluğa ve 1,641 mm genişliğe sahip. Tavan yada kapılar olmadan yalnızca çift koltuklu araç. Ön ve arka gümüş renkli altı gövde koruması ve siyah / sarı 16 inç SCORPIUS alaşım jantlar, özellikle arazi lastikleri ile tüm bakışları topluyor. Yüksek çamurluklar tekerlekler arasındaki boşluğun alt kenarınca devam eden bir çerçeveye sahip.  Skoda Element Concept’te Kapı bulunmuyor. Arka lambalar LED teknolojisi özelliğine sahip.

Skoda Element Concept’te Sarı kenarlı ve dekoratif dikişli siyah deri / Alcantara kova koltukları, Skoda Octavia RS’den esinlenilmiş. Skoda Academy’nin işlemeli adı ile tamamlanmış. Çift tonlu tema, ayrı ayrı tasarlanan iç mekanda da kendini gösteriyor. Gösterge tablosunun boyalı önü incisi sarı renkte, direksiyon simidi ve vites kutusu siyah deri ile kaplıdır ve altın sarısı detaylar taşır. Gösterge paneli ile ön cam arasındaki yüzey siyah Alcantara ile kaplanmıştır.

Skoda Element Concept farklı bir brakete konumlandırılan navigasyon sistemi de bulunuyor.

Ayrıca aracın en önemli özelliği Skoda Citigo’nun arka koltuklarının bulunduğu konumdadır. Skoda akademisi Öğrencileri, ön koltukların arkasında Smart Panel’in yanı sıra bir güneş paneli taktılar ve bunlar Bluetooth ile bir akıllı telefonla eşleştirilebiliyormuş. Akıllı TV, iki rustik, mat-siyah dirsek arasına oturan, güneş panelinin monte edildiği alüminyum kaplamalı çizme kapağında tasarlanmış. Koltukların yanında bir hoparlör ve önyüklemeye takılan iki ilave hoparlör Skoda Element’i tekerlekler üzerinde 400-watt’lık bir plaj kulübüne çeviriyor.  Skoda Element Concept şu an konpset olarak kalsada yarının arabalarına ışık tutacak özellikleriyle teknolojik açısından gelişmelerinde önünü açıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir