2019 Skoda Kamig Fiyatı Ne olur Özellikleri Nelerdir?

Skoda SUV ailesi Karoq ve Kodiaq’a bir model daha ekleniyor. Skoda Kamiq segmentindeki fiyatları ve performansı zorlayan yapısıyla yeni teknolojik özelliklerle SUV segmentinin en yeni üyesi olacak.

Şehir içi SUV ailesine Skoda, Skoda Kamiq ile daha da genişliyor. Dünya prömiyerini 23 Nisan 2018’de Pekin’deki Çek Büyükelçiliği yapılan yeni SUV,  Skoda Kodiaq ve Skoda Karoq’un ardından Skodadanın 3. SUV modeli olacak.  Dünya galasından hemen sonra Skoda Kamiq’i Pekin’deki ‘Auto China 2018’ de pazara sunacak.

Skoda Kamig Özellikleri;

Yeni Skoda Kamiq, kompakt boyutları ve şaşırtıcı derecede ferah bir iç mekanı birleştiriyor. Gövde 4,390 mm uzunluğunda, 1,781 mm genişliğinde ve 1,593 mm yüksekliğindedir. Dingil mesafesi, 2,610 mm’dir. SUV 81 kW güç çıkışı ve 150 Nm’ye kadar tork üreten yepyeni bir 1,5 litrelik benzinli motorla donatılmıştır. Motorun gücü otomatik şanzıman üzerinden iletilir.

Skoda Kamiq’in tasarımı Skoda’nın güçlü SUV tasarım dilinin tüm özelliklerine sahip. Dikey çift çıtaları ile tipik radyatör ızgarası Skoda’nın dizayn hatlarını yansıtıyor.

Skoda Kamig İç Tasarım Özellikleri

Skoda Kamig sağlam ve şık tasarımına iç dizaynda da devam ediyor. Gösterge panosunun ortasındaki yükseltilmiş multi medya ekranı sayesinde, sürücü birçok araç fonksiyonunu büyük rahatlık ve rahatlıkla çalıştırabilir. Kontrol panelinin tüm genişliği boyunca çalışan bir krom trim, bileşenlerini şık bir şekilde birbirine bağlar. Etkili bir detay, hoparlörlerin yenilikçi, açılı montajıdır. Ergonomik tasarımları sayesinde sürücü ve ön yolcu koltuğu mükemmel konfor ve yanal destek sunar. Koltuk kılıfları, iç mekanın modern hissini daha da artıran 3D efektli ekose bir desende gelir.

Skoda Kamiq,  modern bağlantı çözümleri arayan dijital yaşam tarzlarını sürdürmek isteyen genç, şehirli müşterileri hedefliyor. Bu doğrultuda Skoda Kamig, Skoda tarafından yeni geliştirilen bir akıllı bağlantı sistemi ile donatılmıştır. Sistemin teknolojik vurgusu, yapay zekaya dayanan Asya’nın önde gelen ses tanıma sağlayıcılarından biri olan iFLYTEK’in ses kontrolüdür. Akıllı telefonlar Apple CarPlay, Baidu Carlife ve MirrorLink ™ arayüzleri üzerinden bağlanabilir; uyumlu uygulamalar 1,280 x 720 çözünürlük ile sekiz inç ekranda çalıştırılır. Ayrıca, bağlantı sistemi de sayı plakaları, gerçek zamanlı trafik bilgileri, hava durumu bilgileri ve POI dayalı kısıtlamalar için bir rehber gibi birçok pratik hizmetler sağlamaktadır.

Skoda Kamig Fiyat Listesi Ne olacak?

Henüz Türkiye’de satışı belli olmayan Skoda Kamig Fiyatları belli değil. Ancak Skoda Kamig Skodanın son SUV’i Karoq’tan biraz daha büyük ölülere ve özelliklere sahip.  Yeni Karoq Fiyatları 131.400 TL’dan başlıyor. Skoda Kodiaq  ile 164.900 TL başlıyor. Bizim tahminimiz Yeni Skoda Kamig fiyatlarını bugünkü fiyatlarla Türkiyeye gelmesi halinde 145.000 TL bandından başlaması mümkün olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir