Skoda Kodiaq Teknoloji ve Akıllı Sistemlerle dolu

Kodiaq, gerek eğlence gerekse de güvenlik sistemleriyle en son teknolojiyi üzerinde taşıyor. Hızlı ve en son teknolojiye sahip ara yüze sahip dokunmatik ekran, yüksek hassasiyetiyle keyifli kullanım sağlıyor. Temel fonksiyonlar ise, güvenli ve rahat bir kullanım için fiziksel düğmelerle ayarlanıyor. 6.5 inç’lik multimedya ekranının standart sunulduğu Kodiaq’ta, sistem “Bluetooth” ve “Skoda SmartLink” aracılığıyla akıllı telefonlarla bağlantı kurabiliyor. SmartLink sistemi, Apple CarPlay, Android Auto ve MirrorLink sistemleriyle de destekleniyor. Yüksek çözünürlüklü 8.0 inç dokunmatik ekran ise üst donanım paketlerinde sunuluyor.

Kodiaq, geniş sürücü destek sistemleriyle de dikkat çekiyor. “Çevre Kamerası”, aracın önü, arkası ve aynalarında yer alan kameralar sayesinde, gerçek zamanlı ve Kodiaq’ın yukarıdan 360 derecelik görüntüsünü ekrana yansıtıyor. Böylece sürücü, aracın etrafında neler olduğunu rahatça görebiliyor.

“Şehir İçi Acil Frenleme” özelliğini içeren “Ön Bölge Asistanı”, radarları kullanarak önde tehlike yaratabilecek yayaları ve diğer araçları algılıyor. Gerektiğinde sürücüyü uyaran sistem, aynı zamanda kısmi veya tam olarak otomatik fren de yapabiliyor. “Adaptif Hız Sabitleyici”, “Şerit Takip Asistanı”, “Kör Nokta Algılama” ve geri manevralarda etrafındaki araçları kontrol eden “Arka Trafik Uyarı” sistemi gibi birçok özellikle de Kodiaq’ın teknolojik donanımları arasında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir