SsangYong İstanbul Autoshow’da SsangYong XAVL ve SsangYong G4 REXTON Özelliklerini Tanıttı

SsangYong’un gelecekteki tasarım ve ürün geliştirmeyle ilgili vizyonunu gösteren yeni XAVL konsepti, İstanbul Auto Show 2017’de otomobilseverlerin beğenisine sunuldu.

 Türkiye’de 2007 yılında Şahsuvaroğlu güvencesiyle satışa sunulmaya başlayan SsangYong, XAVL konseptini Cenevre Otomobil Fuarı’ndan sonra Dünya’da ilk kez İstanbul Autoshow 2017’de otomobil severlerin beğenisine sunuyor. Zinde, Özel ve Premium ürün geliştirme felsefesine dayanan SsangYong XAVL özellikleri yolcuları ile duygusal bağ kuran, kullanıcı dostu bir temele dayanıyor. Markanın gelecekteki büyümesine katkıda bulunacak bu stratejik model; sert, maskülen görünümlü ve orijinal bir SUV konsepti ile sunuluyor.

SsangYong, Seul Motor Show’da dünya prömiyerini yaptığı G4 Rexton özellikleri modeli ile ise, simgesel otantik Rexton’ın marka değerini mirası alıyor. G4 Rexton, nihai tasarım ve performansa sahip yeni bir amiral gemisi olarak tasarlandı. Stil, sürüş, emniyet ve yüksek teknolojilerde mutlak bir devrim sunan yeni otantik SUV, Mercedes-Benz’in 7 vitesli otomatik şanzıman ve 4 tekerlekten çekiş sistemi ile XDi220 motorunun kombinasyonunu temel alan güçlü bir sürüş performansı sunuyor.

G4 Rexton modelinde gövde ağırlıkları en aza indirilirken, kasa sağlamlığını arttırmak için POSCO ile stratejik bir ortaklığa dayalı olarak geliştirilen Quad Frame, Gelişmiş Yüksek Mukavemetli Çelik (AHSS) kullanılıyor. SsangYong, büyük boyutlu SUV’ların daha güçlü off road sürüş performasına ve daha yüksek çekiş kapasitesitelerine olan ihtiyaçlarını G4 Rexton ile karşılamayı ve uzman bir SUV üreticisi olarak konumunu daha da güçlendirmeyi amaçlıyor.

Karizmatik bir tasarım ve 4WD sürüş performansı yanında ‘Amiral Gemisi SUV’ unvanına uygun güvenlik ve hayatı kolaylaştıran özellikleri ile birlikte, iç mekanın mükemmel kullanımının bir arada sunulduğu G4 Rexton, tüketicilere benzersiz bir sürüş deneyimi yanında duygusal bir memnuniyet de sağlamayı da hedefliyor.

SsangYong Motor CEO’su Johng-sik Choi yaptığı açıklamada; “Kompakt SUV’lar için yeni standartlar belirleyen Tivoli’yi takiben, G4 Rexton, geleneksel SUV ile büyük boyutlu premium SUV’ların canlanacağının işaretlerini veriyor. Yepyeni bir pick-up modeli de dahil olmak üzere her yıl yeni bir ürün sunarak eksiksiz bir SUV serisini yeniden inşa etmeyi planlıyoruz ve tüm kaynaklarımızı gelecek için ekonomi dostu araçları geliştirerek yeni bir büyüme ivmesi yaratmaya odaklanıyoruz.” dedi.

www.ssangyong.com.tr

SsangYong Hakkında;

Kore’nin otomotiv endüstrisinde başı çeken üreticilerden olarak SsangYong, 1954 yılından bu yana, şirketin kalite mühendisliğiyle mümkün kılınan gelişmiş stil ve üstün performansından ötürü saygı uyandırmıştır.

SsangYong 1980’lerde bağımsız olarak Musso ve Korando’yu geliştirerek dört çekerli araç dönemine girmiştir. 2000 yılından sonra SsangYong, Rexton, Kyron, Actyon, Korando ve Actyon Sports’dan oluşan SUV serisiyle liderliğini kabul ettirmiştir.

Çevre dostu kompakt SUV’ler Korando, SsangYong Motor’un ilk önden çekişli monokok aracıdır. Şirketin uzun vadeli ürün dizisi için bir dönüm noktası olan Korando, küresel SUV pazarında Kore’nin en uzun süredir bilinen otomobilidir.

Küresel ve müşteri odaklı yönetim uygulayarak, SsangYong Motor dünya pazarında varlığını genişletmektedir. Şirket 115’i aşkın ülkede yaklaşık 1.650 satış noktasıyla SUV ihraç etmekte ve uluslararası pazarlarda dağıtım sağlayarak küresel varlığını aktif biçimde genişletmektedir. SsangYong Motor, sürdürülebilir büyümeyi güvence altına almak için sadece mevcut ve olgun pazarlara odaklanmayarak, Orta Amerika, Doğu Avrupa hatta dünyanın en büyük otomobil pazarlarından Hindistan ve Çin’de de yerini almıştır.

Sadece en iyiyi hedefleyen SsangYong Motor, yüksek sürüş performansı sağlayan ve şirketin gerçek kimliğini yansıtan yeni tasarımlarla birlikte teknolojiler geliştirmektedir. Dahası, tamamen güçlü SUV ürün yelpazesinden yararlanan SsangYong, SUV konusunda uzmanlaşmış bir diğer firma olan Mahindra & Mahindra ile teknik işbirliği yaparak SUV üreticisi konumunu güçlendirmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir