2018 Volkswagen Arteon Fiyat ve Özellikleri

Volkswagen Arteon kendine özgü yapısı Lüks donanımı sınıfındaki iddalı Fiyat Listesi, Yakıt Tüketimi ve Özlelikleri ile en çok beğenilen otomobiller arasında girmeyi başardı bile. Arteon Fiyat Listesi 2 farklı donanım seviyesi ve özelliklerine göre değişiyor.

Volkswagen Arteon alışageldik büyük sınıf sedan otomobillerin geniş alan ve konfor özelliklerini, spor araçların keskin dizayn vasıflarını ve performans özelliklerinin birleşmesiyle tasarlanmış bir araç. Yeni Arteon, Türkiye’de dizel motor seçeneklerinden sonra benzinli motor seçeneğiyle de satışa sunuldu. Arteon’un DSG şanzımanlı 1.5 litrelik yeni TSI motoru, 150 PS güç ve 250 Nm torka sahip. Volkswagen’in verimlilik alanındaki iddiasını ortaya koyan Aktif Silindir Yönetimi (ACT) sistemine sahip Arteon 1.5 TSI 150 PS DSG showroomlarda Volkswagenseverleri bekliyor. Arteon, Türkiye’de daha önce 150 PS ve 240 PS güç üreten dizel 2.0 TDI motorlu seçenekleriyle satışa sunulmuştu.

Volkswagen Arteon Tasarım Özellikleri 

Volkswagen Arteon Fonksiyonelliği ve geniş iç hacmiyle ‘gran turismo’ konseptini yeniden yorumlayan Arteon, arka koltuklardaki geniş diz mesafesi, 563 lt ile 1.557 lt arasında değişen bagaj hacmiyle, ne kadar kullanışlı bir otomobil olduğunu gösteriyor.

Arteon dış tasarımında kullanılan krom detaylarıyla da dikkat çekici tasarım dilini yansıtıyor. Kaput üzerinde devam eden “V” şeklindeki karakteristik hatlar, Arteon’un daha geniş görünmesini sağlıyor. LED farlar ve radyatör ızgarasına entegre LED gündüz sürüş farları standart özellik olarak sunuluyor. Bagaj kapağı ve otomobile yandan bakıldığında önden arkaya kadar uzanan omuz çizgisiyle çerçevesiz yan camlar, safkan spor otomobil tasarım ruhunu taşıyan ayrıntılardan.

Volkswagen Arteon 2 farklı donanım seviyesiyle alınabiliyor

Yeni Arteon 1.5 TSI ACT 150PS DSG, ‘Elegance’ ve ‘R-Line’ olmak üzere 2 farklı donanım seviyesiyle sunuluyor. Elegance donanım seviyesinin konfigürasyonu, premium sınıfa has bir donanım ve stil sunarken; R-Line donanım seviyesi ise, sportif tasarım öğelerine sahip. Elegance ve R-Line donanım seviyelerinde standart olarak 19 inçlik alüminyum alaşımlı jantlar, dinamik viraj farı özelliğine sahip LED “High” ön farlar, dinamik sinyale sahip LED stop lambaları, kolay açılır / kapanır bagaj kapağı, anahtarsız giriş ve çalıştırma, Alcantara/ Vienna döşemeye sahip koltuklar, Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display”, progresif direksiyon ve 3 renkli ambiyans aydınlatma sunuluyor.

20 inçlik alüminyum alaşımlı jantlar, geniş yüzeye sahip panoramik açılır cam tavan, 14 yöne elektrikli olarak ayarlanabilen ön koltuklar ile sürücü koltuğunda masaj özelliği, ısıtmalı direksiyon ve çift renkli nappa deri döşeme diğer opsiyonel donanım seçenekleri arasında.

Volkswagen Arteon Fiyat Listesi
Volkswagen Arteon Fiyat Listesi Motor, Beygir Gücü Donanım Yakıt Vites Fiyat
Yeni Arteon 1.5 TSI ACT 150 PS DSG Elegance Benzin Otomatik 235.300
Yeni Arteon 1.5 TSI ACT 150 PS DSG R-Line Benzin Otomatik 235.300
Yeni Arteon 2.0 TDI SCR 150 PS DSG Elegance Dizel Otomatik 309.700
Yeni Arteon 2.0 TDI SCR 240 PS 4M DSG Elegance Dizel Otomatik 344.200
Yeni Arteon 2.0 TDI SCR 240 PS 4M DSG R-Line Dizel Otomatik 344.200

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir