2018 Volkswagen Atlas SUV Rekabetçi Fiyat ve Özellikleriyle Amerikan Pazarına Girecek

Tüm dünya daga küçük hacimli daha tasarruflu modellere yönelirken Amerikan pazarı kendini ayrı konumlandırıyor.  Volkswagen ağırlıklı olarak bu pazarı düşünerek Volkswagen Atlas’ı tasarladı. Volkswagen Atlas SUV 7 koltuklu yapısıyla Amerikalıların dev SUV modelleriyle aynı segmentte satışa sunulacak gözüküyor.

Volkswagen Atlas’ın MQB platformu üzerine yükselecek extra büyük hacimli SUV olarak Volkswagen’in Amerika tesislerinde üretilecek. 2016 bitemden üretime girmesi düşünülen SUV’nin 2017 ilkbaharında satışa sunulması muhtemelen olasılıklar arasında. Plana göre ABD pazarında satışa çıksada Çinde de ciddi bir alıcı kitlesi bulunan aracın Çinde de satılması söz konusu olabilir. Avrupa ve Ülkemizde henüz satışa çıkmayacak Volkswagen SUV’nin ülkemizde de aslıdan ciddi bir alıcı kitlesi olabilir.

İç mekan dizaynının da alışageldiğimiz Volkswagen modellerinden farklı olması bekleniyor. Volkswagen Atlas SUV’nin Motoru’nun 280 HP gücündeki 3,6 litrelik V6 benzinli motor olmasıda ihtimaller dahilinde.

Amerikada yaşanan emisyon skandalından sonra dizel bir motorun gündemde olması henüz söz konusu gözükmesede. ilerleyen zaman içinde bir GTE versiyonu ile segment oluşturulabilir.  Fiyat konusunda ise rekabetçi bir fiyat stratejisinin uygunlanması düşünülsede bu özellik ve güçte bir aracın çokta uygun fiyatlı olmayacağı aşikar gözüküyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir