2019 Volkwagen Touareg Fiyat ve Özellikleri

Volkswagen’in Avrupa’daki Amiral Gemisi Volkswagen Touareg 2019’da Lüks, Konfor, Prestij performans özellikleriyle kendi sınıfını oluşturdu. Segmentindeki rakipleriyle benzer düzeydeki fiyatına karşın sağladıklarıyla 1-0 önde başlıyor gözüküyor.
Volkswagen SUV segmentinde büyük oynuyor. Amerikada Atlas ilse farklı bir kulvarda yarışsada Avrupada VW Touareg daha şimdiden bir çok rakibini sollamış gözüküyor. Volkswagen, Çin’deki tamamen yeniden tasarlanmış Touareg’i markanın amiral gemisi olarak sundu. Yeni bir dönemin bağlantısı ve yardım, konfor, aydınlatma ve bilgi-eğlence sistemlerinin öncü bir birleşimi ile donatılmış olan Volkswagen Touareg, geleceğe giden yolu gösteriyor. Şu anda Touareg’in üçüncü nesli olan en büyük pazarları Çin, Avrupa ve Rusya olarak öne çıkıyor. Önceki iki jenerasyonun dünya çapındaki satışları yaklaşık bir milyon’un üzerinde olarak gerçekleşti. Volkswagen Touareg – dinamik olduğu kadar konforlu ve lüks donanımı ile segmentinin standartlarını belirliyor.
Volkswagen Touareg İç Tasarım Özellikleri
Volkswagen, yeni Touareg’de ilk kez tamamen dijitalleştirilmiş Innovision Cockpit’i sunuyor. Burada dijital enstrümanlar (12 inç ekranlı Digital Cockpit) ve en üst Discover Premium bilgi-eğlence sistemi (15 inç ekranlı), geleneksel butonlara ya da anahtarlara neredeyse hiç ihtiyaç duymayan bir dijital işletim, bilgi, iletişim ve eğlence birimi oluşturmak için birleşiyor. Her zaman açık, sezgisel kontrol ve maksimum kişiselleştirme sunan – Innovision Kokpit ile, Volkswagen Touareg bugünün yarının dijital iç mekanı için bir plan sunuyor.

Sürücüler, yardım, kullanım ve konfor sistemlerini kişisel zevklerine uyarlamak için Innovision Cockpit’i kullanıyor; Böylece sürücü ve misafirlerin artık araca uyum sağlamayacakları bir dünya açar; daha doğrusu VW Tuareg onlara uyum sağlar. Yeni bir akıllı telefon gibi, Volkswagen kişisel ihtiyaçlara göre ayarlanmıştır. Bu, dijital arayüzler ve çok işlevli direksiyon simidi ile kontrol edilen yeni bir yüksek seviyedeki bağlı sistem ve program ile mümkün hale getirilmiştir.
‘Innovision Cockpit’, üçüncü nesil Touareg’deki dünya prömiyerini kutluyor. Düğmelerinin çoğunluğu, sürücüye doğru eğimli olan ‘Discover Premium’ bilgi-eğlence sisteminin 15 inçlik ekranına (1,920 x 1,020 piksel) entegre edilmiştir. Kokpit ayrıca dört bölgeli klima sisteminin kontrolünü ve koltuk ısıtmanın, koltuk havalandırmasının ve masajın çalışmasını içerir. Bu arada, ses kontrolü gibi sezgisel ve sık kullanılan anahtarlar, kasten analog kontroller olarak uygulandı (aynı zamanda bilgi-eğlence sisteminin dokunmatik ekranından ses seviyesini ayarlamak da mümkündür). Sürücünün yanına, Discover Premium’un cam kaplı ekranı, benzer şekilde cam kaplı Dijital Kokpit ile birleşiyor – Volkswagen Touareg’in 12 inç yüksek çözünürlüklü dijital gösterge paneli (1,920 x 720 piksel). İki ekran, tek bir görsel ve işletim ekseni boyunca ‘tek ekranlı tasarım’ içinde tekdüze bir dijital manzara oluşturur. Innovision Cockpit’in diğer özellikleri: ‘Deluxe telefon’ fonksiyonu, akıllı telefonlar için bir indüktif şarj fonksiyonu, App Connect (MirrorLinkÒ, Apple CarPlay ™ ve Android Auto ™ ‘u entegre eder, böylece tüm yaygın Apple ve Android akıllı telefonları kapsar), Medya Kontrolü (entegrasyon tabletler), dört USB bağlantı noktası (iki ön bağlantı noktası, bir şarj işleviyle bilgi ve eğlence sistemine bağlanır; iki arka bağlantı noktası yalnızca şarj sağlar) ve en fazla sekiz cihaz için bir Wi-Fi hotspot. Innovision Cockpit’e isteğe bağlı bir eklenti, ön bilgileri, ön camdaki sürücünün önündeki sanal boşluğa anahtar bilgileri yansıtan bir Head-up Display’dir.
Volkswagen Touareg Motor Özellikleri
2019 Model Volkswagen, Touareg’i başlangıçta Çin’de yeni bir takılabilir hibrit sürücü (270 kW / 367 PS sistem gücü) ile sunalacak. Plug-in hibrid sürücüye sahip Touareg için kesin Avrupa lansman tarihi hala net belli değil. Avrupa’da ilk olarak 170 kW / 231 PS ve 210 kW / 286 PS ile iki V6 dizel sunulacak. Bunu aynı zamanda bir çok farklı pazar için bir V6 benzinli motor (250 kW / 340 PS) ve bir V8 turbo dizel (310 kW / 421 PS) takip edecek.
Volkswagen Touareg Fiyat Listesi
2019 Volkswagen Touareg’in hangi versiyonlarının Türkiye ye geleceği henüz netlik kazanmadı. Ancak Mevcut Touareg Fiyat Listesi aşağıdaki gibidir.
VW Touareg Fiyat Listesi
VW Touareg Model Fiyat
Yeni Touareg V6 3.0 TDI SCR 286 PS Tiptronik 157.000 Euro

VW Touareg Opsiyon Fiyat Listesi

VW Touareg Opsiyonlar
Metalik Renk 570 Euro
Panoramik Açıllır Cam Tavan 960 Euro

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir