2017 Citroën C3 Fiyat ve Özellikleri

PSA Grubu’nun A platformu, Citroën C3 için optimize edilerek benzersiz bir konfor, verimlilik ve iç mekan genişliği sunuyor. Citroën’e özgü konfor algısını desteklemek için üzerinde oluşturulan şasi mimarisi, oldukça etkili bir biçimde yol yüzeyindeki engelleri filtreliyor. Tıpkı güvenlik gibi, ses yalıtımı da olabilecek en iyi seviyede sunuluyor. Koltuk minderlerinin altında yer alan “H” çubuğu, çarpışma esnasında optimum direnci sağlıyor.

Yeni Citroën C3, Türkiye’de düşük yakıt tüketimi, verimliliği ve çevreci özellikleriyle bilinen 1.2 litrelik benzinli ve 1.6 litrelik dizel motor seçenekleriyle 52 bin 250 TL’den başlayan rekabetçi fiyatla yollara çıkıyor.

Yeni C3, en son nesil, performanslı ve ekonomik PureTech benzinli ve BlueHDi dizel motorlar ile birlikte sunuluyor. 1.2 litrelik PureTech 3 silindirli motor 82 HP’lik güce sahipken 1.6 litrelik dizel BlueHDi motor 75 HP ve 100 HP’lik Stop & Start teknolojisine sahip iki versiyon ile satışa sunuluyor. En iyi sürüş performansı ve konforu için yeni C3, kısa bir süre sonra EAT6 otomatik şanzıman ile de piyasada yer alacak.

Sürüş destek ve güvenlik teknolojileri

C3, araç içinde hayatı kolaylaştıran ve sürüş deneyimini iyileştiren kullanışlı sürüş destek ve güvenlik teknolojilerine de sahip.

Mirror Screen teknolojisi: Sürücünün akıllı telefonunun ekranını aracın merkezi ekranına kopyalıyor. Sürücü dijital ekrandan akıllı telefonunu görüntüleyebiliyor veya multimedya içeriklerine erişebiliyor. Apple CarPlayTM, Android Auto (2017 başında sunulacak) ve MirrorLink® ile uyumlu.

Yokuş Kalkış Asistanı: Yüzde 3’ten daha eğimli yokuş yukarı kalkışlarda yardımcı olarak fren pedalı bırakıldığında aracın geriye kaymasını 2 saniye boyunca engelleyerek aracı sabit tutuyor.

Şeritten Ayrılma Uyarısı Sistemi: Sürücünün uykulu veya dikkatsiz olduğu durumlarda yardım sağlamak için 65 km/s üstü hızlarda devreye giriyor. Eğer sinyal vermeden araç diğer şeride doğru ilerlerse, sistem sürücüye sesli ve görsel uyarı veriyor.

Sürücü Yorgunluk Uyarısı: Sürüşe ara verme zamanı geldiğine dair sürücüyü bip sesiyle uyarıyor. Örneğin, 2 saat boyunca 70 km/s üzerinde yolculuk yapıldığında ve ardından her saat başında devreye giriyor.

Pano Okuma Özelliği: Entegre kamera bulunan versiyonlarda yer alan yol hız panolarını okuma özelliği sürücüleri gösterge panelinde beliren ikon ile uyarıyor.

Sürücü ve yolcu konforunu artıran tasarım

Gerçek ev konforu için, araçta zahmetsiz kullanıcı deneyimiyle akıcı, sezgisel erişimli araç fonksiyonları da yer alıyor. Citroën İleri Konfor® (Citroen Advanced Comfort) programıyla, yeni Citroën C3, sayısız depolama özellikleri, sürücü bilgileri ve hayatı kolaylaştıran yenilikçi teknolojiler ile en iyi ergonomi seviyesini kullanıcılara sunmak için tasarlandı.

Yeni C3’de kendi segmentindeki en geniş iç mekan hacmi sunuluyor. Gösterge paneli ve koltuk tasarımlarındaki genişliğin görsel algısı 1379 mm’lik (önceki modelden 2 cm daha fazla) omuz genişliği ile onaylanıyor. Arka koltuk yolcularına sunulan diz mesafesi de sınıfının en iyilerinden. 130 mm ile bir önceki versiyondan 22 mm daha fazla diz mesafesi sunuyor. Ön koltukların çizgisi ve koltuk sırtlıklarının şekli, en iyi görüş seviyesini sağlayarak arkada oturan yolcuları aracın ön koltukları ile yakınlaştırarak, panoramik cam tavan ile birlikte daha samimi bir araç içi ortam oluşturuluyor.

Koltuklar ev konforunda rahat bir yolculuk sunmak için tasarlandı. Tüm ürün gamında standart olarak sunulan bu özellik sayesinde, yumuşak ve yoğun iç dolguları sayesinde koltuklar vücudun şeklini alıyor ve bel desteği sağlıyor.

Sınıfının en geniş torpido gözüne sahip araçta çok sayıda depolama alanı mevcut. 300 litreye yaklaşan bagaj hacmi de yine kendi segmentindeki en genişler arasında yer alıyor.

Akıcı sürüş deneyimi aracın kontrol merkezi olarak görev yapan 7” boyutundaki dokunmatik tabletle sağlanıyor. Böylelikle tüm araç fonksiyonlarına erişilebiliyor ve ön panele de kesintisiz bir görünüş kazandırılıyor. Optimum tepki süresi için tablet kapasitif ekran teknolojisi kullanılıyor. Tabletin alt bölümünde yer alan çıkıntı el desteği olarak görev yapıyor ve en konforlu kullanımı sunuyor.

Citroen C3 Fiyat Listesi

Citroen Fiyat Listesi Model MOTOR YAKIT VITES FİYAT KAMPANYALI FİYAT
Citroen C1 Shine 1.0 VTI 68HP ETG Benzin Otomatik 58.700 58.700
Citroen C3 Fiyat Listesi Model MOTOR YAKIT VITES FİYAT KAMPANYALI FİYAT
Yeni Citroen C3 Live 1.2 PURETECH 82HP BVM5 Benzin Manuel 56.800 56.800
Yeni Citroen C3 Fell 1.2 PURETECH 82HP BVM5 Benzin Manuel 61.500 61.500
Yeni Citroen C3 Live 1.6 BLUEHDI 75HP S&S BVM5 Dizel Manuel 72.700 72.700
Yeni Citroen C3 Fell 1.6 BLUEHDI 75HP S&S BVM5 Dizel Manuel 73.700 73.700
Yeni Citroen C3 Shine 1.6 BLUEHDI 100HP S&S BVM5 Dizel Manuel 78.750 787.500
İlk Entegre Kameralı Yeni Citroen C3 Türkiye’de
Citroën C3 Connected Cam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir