2017 Yeni Seat SEAT Leon CUPRACER Evo 17. TCR Cenevre Otomobil Fuarında Tanıtılıyor

Bugüne kadar ki en güçlü SEAT: SEAT Leon CUPRA

İspanyol markanın şimdiye kadar ürettiği en hızlı seri üretim modeli olan yeni SEAT Leon CUPRA da Cenevre Otomobil Fuarı’nda SEAT standında sergileniyor. SEAT Leon CUPRA, 300 hp motoruyla 380 Nm maksimum tork üretirken, 0’dan 100 km/s’ye 4,9 saniyede ulaşabiliyor. Güç, tork ve güç dağıtımında yapılan gelişmeler, performans açısından belirgin bir ilerlemeye işaret ederken yeni model ayrıca, Leon serisinin diğer modellerinde de sunulan güvenlik, bağlanabilirlik ve multimedya teknolojisiyle donatılmış olarak geliyor.

Daha fazla CUPRA : CUPRACER Evo 17

SEAT’ın fuarda sergilenen bir diğer modeli ise iç ve dış tasarımında estetik bakır detaylara sahip, dış yüzeyi mat gri, içerisi ise karbon fiber olan sıradışı bir model: SEAT Leon CUPRACER Evo 17. TCR Uluslararası Serisi’nde piste çıkması planlanan CUPRA’nın yarış versiyonu model, biri DSG’ye, diğeri manuel sıralı şanzımana sahip iki versiyon olarak sunuluyor. Leon CUPRACER Evo 17, trafiğe çıkabilir versiyonuyla aynı motora sahip olsa da 350 hp güç (2016 versiyonundan 20 hp daha fazla) ve 420 Nm tork üretiyor.

Yeni sezon için, fren (kontrol sistemi dahil) gibi çeşitli öğelerde iyileştirmeler yapılmış ve hissiyatı ve yol tutuşunu artırmak için ABS ve ESC özellikleri geliştirilmiş. SEAT Leon CUPRACER Evo 17, kilitli VAQ diferansiyele, 6 piston kaliperli 378 mm çaplı ön disk frenlerine ve arkada 272 mm disklere sahip, önden çekişli bir otomobil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir