2018 Mercedes X Pick-Up Fiyat ve Özellikleri

Mercedes’in kısa süre önce tanıttığı Mercedes X Concept aracı Yeni Pick-Up hakkında Bilgi vermişti. Mercedes X Serisi Pick-Up Özellikleri ve Başlangıç Fiyatı Güney Afrika Cape Town’da yapılan basın toplantısında tanıtıldı.

Mercedes X Serisi Pick-Up, segmentindeki pek çok ilki ve özellikleri beraberinde getiriyor. Yeni Mercedes-Benz X Sınıfı, lansmanda büyük ilgi gören Concept X-CLASS’ın aşamalı dizayn özellikleri seri üretimle birleştirilerekEngebeli, arazi ve asfalt yolda mükemmel sürüş deneyimi için geliştirilmiş.  Sürüş dinamikleri, konfor, tasarım, emniyet, bağlantı ve kişiselleştirme için geniş bir yelpazeye sahip.

Mercedes X Serisi Fiyatları

Mercedes X Serisi Fiyatları Almanya’da 37.000 Euro’dan Kasım ayından itibaren sipariş edilebilecek. Mercedes X Serisi Fiyatları Türkiye için Henüz belli değil.

Mercedes X Pick-Up Özellikleri;

Mercedes X-Serisi, 1,1 tona kadar yük taşıyabilir. Bagaj kısmında 50 litrelik variller taşıyabilir ve 3,5 ton yükün çekimizi yapabilir. Ayrıca üç at veya sekiz metrelik bir yat içeren bir römork çekebilme kapasitesine de sahip. Genişlik bakımından, yük yatağı bir Euro paletinin tekerlek kemerleri arasına düz bir şekilde yüklenebileceği şekilde tasarlanmıştır. Mercedes X-Serisi, standart olarak yük alanındaki aydınlatma ile donatılabilen tek orta boyutlu pikap olma özelliğine sahip. Üçüncü fren lambası, tüm yük yataklarını aydınlatan LED ışıkları içerir.

Mercedes X Serisi İç Tasarım Özellikleri;

Mercedes X Serisi iç tasarımda orta boyutlu pikaplar için konfor ve kaliteyi baştan tanımlayarak bir SUC’deki deneyimi Pick-Upta yaşatmayı hedefliyor. Gösterge paneli, bir Mercedes’in tipik konkav bir süsleme öğelerinini barındırıyor. Mercedes X Serisi Pick-Up segmentinde yeni bir özellik olan gösterge panelinin tüm genişliği boyunca uzanıyor. Kontrol ve ekran konsepti, tanıdık yüksek düzeyde rahatlık ve ergonomik konforu gösterir. Gösterge paneli, Mercedes C-Serisi ve V-Serisi’nden gelen geniş, analog yuvarlak kadranlardan esinlenilmiş. Yuvarlak kadranların arasına 5.4″ renkli multimedya ekranı konumlandırılmış.

Mercedes X Motor Özellikleri;

Mercedes X Serisi, güçlü ve verimli iki silindirli motorlar var ve bu da güçlü bir performans sergiliyor. 2,3 litrelik yer değiştirmeli yüksek torklu common-rail dizel tahrik sistemi, iki güç çıkışı seçeneği ile mevcuttur. Tek turboşarj ile X 220 d’de 120 kW / 163 PS üretir ve biturbo X 250 d’de en az 140 kW / 190 PS’dir. Her iki dizel motor, tamamen arka tekerlek tahrikli yada sürülebilir dört tekerden çekiş sistemi ile donatılmış. Tüm motorlar sessiz, düşük titreşimli çalışma ve mükemmel tüketim ile düşük tüketim rakamları ile karakterizedir. Güçlü altı ileri manuel şanzıman ile aktarılır. 140 kW / 190 PS modelleri için talep üzerine yedi vitesli otomatik şanzıman mevcuttur.

Mercedes X Serisi Motor Versiyonları;

Mercedes X 200; 122kW / 166PS ve 238Nm Gücünde

Mercedes X 220 d; 120kW / 163 PS ve 403 Nm Gücünde

Mercedes X 250 d 140Kw / 190 PS ve 450Nm Gücünde

Mercedes X 350 d 190Kw / 254 PS ve 550PS Gücünde olacak

 

Mercedes X Serisi Boyutları;

Uzunluk 5340 milimetre, Genişlik  1920 milimetre (dış aynalar hariç) ve yükseklik 1819 milimetre Güçlü agresif ve sportif Mercedes X Serisi 1,1 tona kadar yük taşıyabilir. Bu, yük alanındaki 17 dolu 50 litrelik varil biranın taşınması için yeterli bir güç. 3,5 ton kadar çekilebiliyor, üç at veya sekiz metrelik bir yat içeren bir römork çekebiliyor.

Mercedes X 220 d: Yakıt Tüketimi Özellikleri
Ortalama yakıt tüketimi: 7,6 l / 100 km;
Ortalama CO2 emisyonları: 195-199 g / km *
Mercedes X 250 d: Yakıt Tüketimi Özellikleri
Ortalama yakıt tüketimi: 7,7-7,4 l / 100 km;
Ortalama CO2 emisyonları: 192-203 g / km *

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir