Mercedes Concept X-Class Pick-Up Özellikleri Belirginleşiyor Fiyat Ne Olabilir?

Mercedes Binek Araç ve Ticari segmentin tüm kategorilerinde yeralıyordu! Pick-Up Hariç. Mercedes bu alandaki boşluğu doldurmaya ciddi anlamda kafayı takmış ve konseptte olsa nasıl bir Mercedes Pick-Up olabileceğini Mercedes Concept X-Class ile ortaya koydu.

İşveçte tanıtımı yapılan Mercedes Concept X-Class performansı yüksek, konforu bir SUV’den farksız. sürüş dinamikleri olağanüstü bir araç olarak ortaya kondu. 2017’de piyasaya sürülecek olan Mercedes-Benz’in yeni Pick-Up aracı hakkında genel bilgiler verene Concept X-Class izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Mercedes Concept X-Class Dinamizm ile zarafet konsept pickup stylish explorer’ın farkındalığını hissettirmekte böylece onu ister şehirde ve en akıcı asfalt yolda yada en zorlu arazi şartlarında mükemmel hale getirmektedir. Mercedes-Benz tarzını vurgulayan ön tampon, genişletilmiş tekerlek yuvaları ve antrasit krom kontrastlı 22 inç hafif alaşım jantlar gibi öne çıkan özelliklerle güçlü ve agresif bir karakter sergilemektedir. Sıcak ve soğuk renk tonlarının heyecan yaratan kontrastı dikkatleri üzerine çekmektedir. Böylece kahverengi Nubuk deri ile beyaz Nappa deri, iç mekanda şık bir tasarım sunmaktadır.

Mercedes’in yeni Pick-up’ı farklı  donanım ve  motor seçenekleriyle satışa çıkacaktır. Üst model, V6 dizel motoru ve sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC ile tahrik edilmektedir. Güçlü devir sayısına sahip motor yolda ve arazide yüksek sürüş dinamiği sunmaktadır. Güçlü tahrik sistemi ve sağlam şasi 1,1 tondan fazla yükleme kapasitesine ve azami 3,5 tonluk bir çekiş gücüne olanak sağlamaktadır.

Gelelim Fiyatların ne olabileceğine Mercedes Concept X-Class Pick-Up adı üstünde konsept olacağıdan fiyatı olmayacaktır. Ancak Ticari versiyonlarının rakipleriyle doğru orantılı olacağını düşünüyoruz. Buna göre;

Volkswagen Amorak En düşük seviyede 2,0 motor için 116.000 ve Üst seviyede 3,0 V6 motoru 160.000 civarında fiyat aralığına sahiptir. Nissan Navara 2,3 Motor başlangıç Fiyatı 85.000 ve Üst versiyonu 125.000 TL civarında dır. Mitsubishi L200 87.000 TL başlayıp 120.000 TL fiyat aralığına sahiptir.

Mercedes’in Yeni -Pick’ı bir SUV’den farksız olarak dizayn edildiği konfor ve marka değeriyle birlikte   130.000’den başlayıp 200.000TL Fiyat aralığında bir değere sahip olabileceğini düşünüyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir