Yeni Ford GT Özellikleri Cenevre Otomobil Fuarında Tanıtılıyor

Ford GT, Cenevre’de Ford GT ’66 Heritage Edition görünümlü sınırlı edisyonu ile sergileniyor. Model, gümüş şeritli ve karbon fiber parlak veya mat yüzeyli Gölge Siyahı dış yüzeyi; Buz Beyazı #2 tavan ve kapı grafikleri; ve altın saten şeffaf kaplamalı 20 inçlik tek parça alüminyum jantları ile Ford’un 1966 Le Mans zaferini yad ediyor.

Tüm Ford GT süper otomobilleri, en üst teknolojiye sahip 10 inçlik bir dijital gösterge paneliyle sunuluyor. Bu kişiselleştirilebilir ekranda bulunan, yarışlardan esinlenen grafikler, sürücünün dikkat dağınıklığını azaltmayı amaçlarken, Normal mod, Islak mod, Spor modu, Pist modu ve V-Max modu olmak üzere, beş eşsiz Sürüş Moduna göre kendi kendini otomatik olarak ayarlıyor.

Ford GT’nin 3,5 litrelik V6 EcoBoost motoru, SAE tarafından ABD spesifikasyonlarında, 647 beygir gücü ve 550 libre-fit tork olarak derecelendirildi. Ford GT, saatte 347 km’lik azami hızı ile bugüne kadar pistlerde boy gösteren en hızlı Ford üretimi araç. Yol için üretilen Ford GT ise, karbon fiber mimarisi ve aktif aerodinamiği ile, 2016 Le Mans 24 Hours yarışmasını kazanan ve yine Cenevre’de sergilenen Ford Chip Ganassi Racing Ford GT yarış aracının performansını yansıtıyor.

Baştan sona önde götürerek kazandığı 1966’taki yarıştan tam 50 yıl sonra, geçen yıl Le Mans’a tarihi bir geri dönüş yaparak Ford GT yarış otomobili ile LM GTE Pro sınıfında zafere ulaşan Ford, bu yılın başlarında da 17-18 Haziran’daki 2017 Le Mans 24 Saat’te dört adet Ford GT’nin yarışacağını duyurdu.

Ford ve LEGO® Group, ikonik yüksek performanslı yol ve yarış otomobillerinin yer aldığı özel LEGO® Speed Champions model serisi kapsamında, 2016 Ford GT ve 1966 Ford GT40 yarış otomobillerini de sunabilmek için güçlerini birleştirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir