Adalar Bisiklet Kiralama Ne Kadar?

0 Comments

Heybeliada’da bisiklet kiralama ne kadar?

Heybeliada’da bisiklet kiralamak istiyorsanız saatlik fiyatı 10 TL günlük ise 25 TL olarak belirlenmiş. Yalnızca fiyatlar değil, yaz aylarında artan talebi de göz önünde bulundurmalısınız çünkü adaya akın eden diğer günübirlikçi ve tatilciler de bu seçenekten yararlanmak isteyeceklerdir.

Adalar bisiklet kaç para?

Bisiklet Kiralama ücreti: Saatlik 5TL olup, Günlük 15TL’dir. Bisiklet kiralama fiyatları kiralayacağınız bisikletin kalitesine göre değişkenlik gösterebilir. Kimlik dahilinde kiraladığınız bisikleti, ada haritası ile birlikte almayı unutmayın.

Büyükadada bisiklet nasıl kiralanır?

Yaz aylarında 21’den sonra kiralama yapılmayacak Kiraya verilen bisikletler bu saatlerden önce teslim edilecek. Bisiklet kiralamak isteyen vatandaşlara İstanbulkart ya da kredi kartı ile ödeme zorunluluğu getirilirken kiralama hizmeti de sadece mobil uygulama üzerinden yapılabilecek.

Hangi adaya gitmeli istanbul?

İstanbul Adalar’ın en gözdeleri; Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada’dır. Özellikle hafta sonunu trafik çilesinden uzak, dolu dolu geçirmek istiyorsanız Adalar tam size göre. Bizim tavsiyemiz, bu gezi için erken yola çıkmanız ve bütün bir gününüzü adalar gezisi için ayırmanız olacaktır.

Heybeliada’da Nerede ne yenir?

İşte Heybeliada restorantları!

 • Perili Köşk.
 • Heyamola Ada Lokantası
 • Halki Restaurant.
 • Değirmenburnu Restaurant.
 • Terk-i Dünya Cafe & Restourant.
 • Kayıkhane Restourant.
 • Tadım Roma Dondurma.
 • Bahar Cafe.
You might be interested:  Soru: Isbike Bisiklet Nasıl Kiralanır?

Büyükada büyük bisiklet turu kaç km?

Çıkış ve inişlerden oluşan 15 km ‘lik turumuz ile Büyükada ‘nın tüm çevresini geziyoruz. Tur sonu hep beraber karar vererek bir şeyler yiyip içebiliriz. NOT: * Bisiklet turu ile oluşabilecek kazalardan kişi kendisi sorumludur.

Hangi adada bisiklet kiralanır?

Muhteşem deniz ve orman manzarası eşliğinde Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada’da unutamayacağınız Ada turu için bir bisiklete sahip olmak. Ada bisiklet turu için kendi bisikletinizle seyahat edebileceğiniz gibi günlük veya saatlik bisiklet kiralamanız da mümkün.

Sevgili ile adada neler yapılır?

Adalar’da neler yapabilir, nereleri gezip görebilirsiniz sizin için derledik.

 1. Aya Yorgi Kilisesi’ni ziyaret edin.
 2. Yücetepe Kır Gazinosu’nda soluklanın.
 3. 3. Sait Faik Abasıyanık Müzesi’ni gezin.
 4. Rum Ortodoks Ruhban Okulu’na gidin.
 5. Kalpazankaya’ya gidin.
 6. Hızır İlyas Tepesi’ne çıkın.
 7. 7. Adakule’yi görün.

Adalara gitmek ne kadar?

Mayıs 2021 tarihinde başlayacak Avcılar – Adalar kişi başı bilet fiyatları tek yön ve gidiş – dönüş olarak ücretlendiriliyor. 2021 yılı ücret tarifesi ise tek yön 25 TL, gidiş -dönüş ise 35 TL olarak belirlendi.

Büyük adanın çevresi kaç km?

Prens Adaları’nın dokuzunun en büyüğü ve merkezi olan Büyükada sadece 1.3 kilometre genişliğinde ve 4.3 kilometre uzunluğunda ufacık bir ada. Yaz kış yaşayan nüfusu sadece 7,320 kişi ancak yazın bu sayı 10-15 katına çıkıyor.

Adalara bisikletle gidilir mı?

İstanbul adalar, özellikle yaz aylarında ve tatil günlerinde birçok tatilciye hizmet verir. Adalar bildiğiniz gibi trafiğe kapalı. Bisiklet kullanmak için bundan daha iyi bir yer bulamazsınız. Kendi bisikletinizi götürebilir ya da bisiklet kiralayabilirsiniz.

Adalar sırayla hangileri?

İstanbul’un Adalar ilçesi, Prens Adaları ya da Kızıl Adalar olarak bilinen büyüklü küçüklü 9 ada (Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, Burgazada, Sedef Adası, Yassıada, Sivriada, Kaşık Adası, Tavşan Adası) ve Vordonos Adası’nın oluşturduğu ada takımına sahip.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Bisiklet Orta Amortisör Ne Işe Yarar?

En uzak ada hangisi istanbul?

Bu adalar, çevredeki Sedefadası, Tavşanadası, Yassıada, Sivriada ve Kınalıada’dan daha yüksektir. Adalar ‘ın İstanbul ‘a uzaklıkları, en yakın Kınalıada, en uzak Tavşanadası olmak üzere 7 deniz miliyle 13,5 deniz mili (25 km) arasında değişir.

Sedef adasının sahibi kim?

İstanbul’un simgesi Prens Adaları’nın en küçüğü Sedef Adası ‘nın, Bodrum’daki Club Katamaran’ın sahibi Mehmet Birgen ve ablası Esra Bereket. Mehmet Birgen yazları Bodrum’da kışları da yıllardır Los Angeles ve Miami’de yaşıyor. Londra’da yaşayan ablası Esra Bereket de yaz aylarında adadaki evine tatile gelir.