Sık sorulan: Bisiklet Lisansı Ne Işe Yarar?

0 Comments

Bisiklet Lisansı nasıl alınır?

Lisanslı bir bisiklet sporcusu olabilmek için ilk olarak Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün (GSGM) öngördüğü Sporcu Lisansının alınması gereklidir. Bisiklet sporu bireysel katılım kabul ettiğinden lisansınızı ferdi lisans ya da bağlı bulunacağınız kulüp lisansı olarak çıkartabilirsiniz.

Bisiklet Lisansı kaç yaşında alınır?

Evet, 18 yaşından küçükler bisiklet lisansı çıkartabilir.Bunun için tescil fişinde bulunan veli izin belgesi kısmının kişinin velisi tarafından doldurulması gerekmektedir.

Bireysel Bisiklet Lisansı nasıl alınır?

Bisiklet lisansı almak için gerekli belgelerle birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri’ne başvuruda bulunulması gerekiyor. Başvuru için gittiğinizde orada bir form dolduruyorsunuz. Başvurudan sonra yaklaşık 1 saat içinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü onaylı lisansınızı hazırlayıp size takdim ediyorlar.

Sporcu lisansı ne işe yarar?

Lisans, İl Müdürlüklerinden alınan ve sezon il Müdürlüklerine vize ettirilmesi zorunlu olan sporcu kimlik kartıdır. İl Müdürlükleri dışında verilen lisanslar geçersizdir ve lisans olmadan müsabakalara girmek mümkün değildir. Lisanslar, ferdi ve kulüp lisansı olmak üzere iki şekilde alınabilir.

Sporcu Lisansı nasıl çıkartılır?

Güreş lisansı çıkarmak isteyen sporcunun istenen belgeler ile birlikte bağlı bulunduğu Gençlik ve Spor il müdürlüğüne müracaat etmesi gerekmektedir. İstenen belgelerin elle yazılı olarak doldurulması yasaktır. İl Müdürlükleri bu şekilde hazırlanan evrakları kabul etmeyecektir.

You might be interested:  Sık sorulan: Scott Bisiklet Ne Malı?

Triatlon lisansı nasıl çıkartılır?

Triatlon Lisansı Nasıl Çıkartılır?

  1. Sporcu Tescil Formu indirilecek, bilgisayarda doldurulacak.
  2. Doldurulan form çıktı alınıp imzalanacak ve vesikalık fotoğraflardan biri yapıştırılacak (Ben formu iki sayfa görünce arkalı önlü aldım.
  3. Yapıştırılan fotoğraf dışında 1 fotoğraf daha yanınızda olacak.

Ferdi Lisans Nasil Alınır?

Kulüp adına lisans çıkaran sporcular kulübünden ilişkisini keserek tescil sürelerini beklemeksizin ferdî sporcu lisansı çıkarabilirler. Kulübün sporcuya ilişkisiz belgesi vermemesi hâlinde sporcu kulübünden istifa ederek ferdî lisans alabilir.

BMX Lisansı nasıl alınır?

BİSİKLET LİSANSI NASIL ÇIKARTILIR?

  1. Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine (GSİM) güncel 3 adet vesikalık fotoğraf ile giderek gerekli evrakları doldurun.
  2. Sporcu olmanın ilk şartı sağlıktır.
  3. T.C. Nüfus Cüzdanınız ile birlikte tekrar GSİM’ne giderek işlemleriniz için başvurunuzu tamamlayın.

Bisikletçiler ne kadar para kazanıyor?

Sommer’in tahminine göre en üst düzey domestikler, diğer bir deyişle başka takımlarda kazanmaya oynayabilecek ama bisiklet sporunun önemli yıldızları için yardımcı rolünü üstlenmiş bisikletçiler 300.000-400.000 Euro civarı ücretler alabilir.

Voleybol Lisansı nasıl alınır?

Voleybol lisansı çıkarmak isteyen sporcunun istenen belgeler ile birlikte bağlı bulunduğu Gençlik ve Spor il müdürlüğüne müracaat etmesi gerekmektedir. İstenen belgelerin elle yazılı olarak doldurulması yasaktır. İl Müdürlükleri bu şekilde hazırlanan evrakları kabul etmeyecektir.

Bisiklet branşı nedir?

Bisiklet, iki tekerlekli bisikletin gelişmesi sonucunda ortaya çıkmış bir spor dalıdır. Eğlence, ulaşım ve yarışma amacıyla bisiklet sürmenin giderek yaygınlaşması bisiklet sporunu daha da geliştirmiştir.

Atletizm Lisansı nasıl alınır?

Özetlemek gerekirse;

  1. Lisanslı sporcu olmak için bir kulübe kayıtlı olmak gerekmiyor, ferdi lisans çıkartabilirsiniz.
  2. Atletizm Federasyonu sitesinden tescil fişini indirip basın ve doldurun.
  3. Aile Sağlık Merkezi veya iş yeri doktorunuzda muayene olun ve formun sağlık kısmını onaylatın.
You might be interested:  Hızlı Cevap: Bisiklet Boyu Nasıl Hesaplanır?

Sporcu lisansı olanlar üniversitede ne işe yarar?

GENÇLİK ve Spor Bakanlığı önemli bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Buna göre lise döneminde lisanslı aktif spor yapan öğrenciler, üniversiteye giriş sınavlarında ek puan alarak istedikleri bölümlerde okuma şansı elde edebilecek.

Profesyonel lisanslı sporcu ne demek?

Lisanslı sporcular artık o spor dalında uzmanlaşmış demektir. Bu küçük belge ile büyük işler başarabilir ve bir çok ödülü kazanmaya hak kazanır. Ancak spora yeni başlayan birirsi hemen lisans alamaz.

Ferdi sporcu lisansı nedir?

Kulüp ve Ferdi Lisans Yönetmelik ilk defa ferdî sporcu lisansı çıkaran sporcuların hiç beklemeksizin kulüp adına lisans çıkarabileceklerini düzenlemektedir. Kulübün, sporcuya ilişiksiz belgesi vermemesi durumunda ise sporcu, kulüpten istifa ederek ferdi lisans alabilmektedir.